ДРАМА!!! Бърнли спря полета на Юнайтед при Солскяер насред "Олд Трафорд" (ВИДЕО)

"Червените дяволи" стигнаха до равенство 2:2 с попадения в последните минути

Замесеният в битката за оцеляване отбор на Бърнли поднесе една от изненадите в междинния XXIV кръг на английската Висша лига, след като стигна до 2:2 при визитата си на „Олд Трафорд“.

Нещо повече, гостите бяха на минути от първата си победа на митичния стадион от далечната 1962 г. насам, тъй като до 88-ата имаха аванс от 2:0, но „червените дяволи“ успяха да изравнят в последните секунди.

Те се намираха в серия от осем победи във всички турнири под ръководството на временния си мениджър Оле Гунар Солскяер, ала тя приключи във вторник вечер и така норвежецът не можа да подобри рекорда на Хосеп Гуардиола (Манчестър Сити) и Карло Анчелоти (Челси), стартирали със седем поредни успеха във Висшата лига.

Неговите момчета имаха сериозен игрови превес над съперника, отправиха 28 удара и завършиха мача с владение на топката в почти 80% от времето, но нямаха късмет, а и се изправиха срещу пределно мотивиран съперник.

Гостите успяха да удържат нулевото равенство до почивката на двубоя, игран пред 74 529 зрители в Манчестър, след като гол на Пол Погба бе отменен заради засада, а Маркъс Рашфорд пропусна сам срещу вратаря Том Хийтън.

Последният направи фантастичен мач, като се отчете с няколко майсторски спасявания. Малко след почивката пък дебютиралият като титуляр във Висшата лига за домакините Аднреас Перейра сгреши при изнасянето на една топка и Джак Корк подаде към Ашли Барнс, който със силен удар изненадващо откри резултата.

После Юнайтед се пренесе в полето на съперника и редуваше атака след атака, но Бърнли не се пречупи, а напротив. В 81-ата минута Ашли Уестууд центрира след една контра и Крис Ууд с глава матира Давид де Хеа за 2:0.

Домакините обаче не се предадоха и успяха да стигнат до изравняването.

В 88-ата минута Пол Погба намали от дузпа, отсъдена за нарушение срещу резервата Джеси Лингард в пеналта, а в добавеното време на мача защитникът Виктор Линдельоф донесе драматично точката на своите с добавка отблизо след поредното спасяване на Хийтън.

Така Манчестър Юнайтед остана на шестото място с 45 точки, изоставайки вече на две от петия Арсенал, който победи с 2:1 вкъщи Кристъл Палас.