Хебър се разправи с Пирин (Разлог) за победа №14

"Тигрите" са убедителни лидери само с едно поражение през сезона

Хебър (Пазарджик) продължава изключителното си представяне в Суперлигата при мъжете, като записа победа №14 от началото на сезона. Волейболистите на Атанас Петров се наложиха като домакини над Пирин (Ралзог) с 3:1 (22, -24, 16, 17) в мач от 15-ия кръг, който се игра пред пълни трибуни в пазарджишката зала „Васил Левски“.

Хебър продължава да е убедителен лидер, като остана единствен само с една загуба. Тимът на Пирин е на седма позиция, със седем победи, осем загуби и  24 точки.

С подкрепата на страхотната си публика домакините имаха водеща роля през по-голямата част от мача. Във втората част те водеха с 23:21, забавиха темното. Гостите се възползваха от ситуацията и изравниха, а след това дори спечелиха гейма с 26:24.

До края Хебър не повтори грешката и взе третата а 16, а четвъртата на 17 точки.