Пореден удар за националите ни: Мартин Атанасов е аут за VNL

Пореден удар за националите ни: Мартин Атанасов е аут за VNL

Посрещачът със сериозна контузия в рамото

Новият селекционер на мъжкия национален отбор на България Джанлоренцо Бленджини се сблъска с нова неприятна новина няколко дни, след като стана ясно че Александър Николов ще пропусне всички двубои на България от волейболната лига на нациите (VNL) през 2024 година.

Втори основен волейболист на държавния тим на България няма да може да играе със сигурност в първия турнир от VNL в Анталия (Турция) в края на месец май, а е възможно да пропусне и другите двубои на националния ни отбор в комерсиалния турнир на Международната федерация по волейбол (FIVB).

Посрещачът Мартин Атанасов, който през изминалия сезон игра за руския Локомотив (Новосибирск), има сериозна контузия в рамото и ще трябва да се подложи на преглед и най-вероятно на специална програма за възстановяване при известния италиански професор Джузепе Порчелини в Италия.
27-годишният национал заминава на преглед в Италия през тази седмица и след това ще е ясно дали той ще може да играе за България през лятото на 2024 година.

Професор Джузепе Порчелини е помогнал успешно на много български волейболисти, като за последно оперира успешно бъвшия капитан на България Цветан Соколов.

Неговият съотборник от Локомотив (Новосибирск) Денис Карягин също пропусна последните двубои на клубния си отбор, след като имаше възпалено ахилесово сухожилие и в момента се възстановява.

Джанлоренцо Бленджини бе официално представен като селекционер на Българи на 2 май, а на 3 май националите ни започнаха подготовка в София под неговото ръководство в зала “Левски София”.

 

Нефтохимик 2010 тръгна с победа в Европа

Реваншът е 19 ноември (сряда) от 19:00 часа в Бургас

Ершимшек: Спечелихме най-важния мач за Марица в последните 5 години

Вижте как треньорът на пловдивчанки коментира влизането в Шампионска лига

Левски се класира за плейофите на Шампионска лига!

Волейболният тим на „сините“ победи Мурса Осиек и във втория мач

Марица за девети път поред в Шампионската лига (ВИДЕО)

След успех с 3:0 и в реванша срещу хърватския първенец Динамо (Загреб)

Берое с впечатльващ дебют в европейските клубни турнири

Волейболистите на Берое 2016 (Стара Загора) направиха впечатляващ дебют в европейските клубни турнири, записвайки зрелищна победа.

Разпродаде са мача България - Полша от Евроволей 2026

Феновоте изкупиха 16 000 пропуска

Бленджини: Мнозина ме сметнаха за луд, когато приех да водя България

„Посрещането у дома беше нещо, което няма да забравя", каза селекционерът на България

Любомир Ганев: Дългосрочната цел пред жените е Олимпиадата през 2032 година

„Идеите на всички бяха сходни, а те са работа с младите", каза той

Абонданца: България разполага с много интересен и перспективен отбор

Италианският специалист, който вече има един успешен период в България, говори за мотивацията си да се върне