Късен гол лиши Щутгарт от три точки (ВИДЕО)

Фрайбург стигна до реми в последната минута

Попадение дълбоко в добавеното време за 2:2 лиши Щутгарт от домакинска победа над Фрайбург в последната среща от 20-ия кръг в германския елит. Швабите губеха в резултата с 0:1 до 75-ата минута, но успяха да обърнат и предвкусваха първи успех от пет кръга насам, но шансът не беше с тях. Флориан Нийдерлехнер намери път към мрежата на домакините и донесе точка на своя отбор, като това се случи в момент, в който тима от града на Мерцедес беше с човек по-малко.

Така Щутгарт остава на 16-ото място, което праща на бараж. Разликата с 15-ия обаче вече е 3 точки, защото по-рано през деня Аугсбург спечели своя мач. Фрайбург пък е 13-и - на 7 точки от днешния си опонент.

Гостите бяха по-силни в началните минути и поведоха с 1:0 след точен изстрел на Яник Хаберер още в 4-ата минута. Усилията на играчите на Маркъс Вайнцийрл дадоха плод чак в 75-ата, когато Николас Гонсалес изведе Емилиано Инсуа на позиция и той изравни. След още девет минути Гонсалес направи нова асистенция - този път към Даниел Дидави, който донесе обрата.

В оставащото малко време обаче централният нападател на Щутгарт Марио Гомес си заработи два жълти картона за опасна игра при единоборства и беше изгонен. Фрайбург се възползва от това и в 4-ата минута на продължението стигна до крайното 2:2.

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)