10 февруари 2019 16:06
Спортал

Леганес не даде шанс на Бетис в Ла Лига (ВИДЕО)

Twitter

Седмица след като срази Атлетико Мадрид, отборът на Бетис разочарова при гостуването си на скромния тим на Леганес и загуби тежко с 0:3 в двубой от 23-ия кръг на Ла Лига. Хеттрик записа новият нападател на домакините Юсеф Ен Насири. По-рано през сезона тимът от Севиля беше се справил и с Барселона, но днес нямаше и помен от предишните силни игри на момчетата на Кике Сетиен.

Бетис се отличи единствено с голямо предимство при владението на топката. Преди почивката гостите притежаваха кълбото в 74% от времето, но стигнаха само до един изстрел към вратата на Леганес и то неточен. В същото време почти при всяко взимане на топката “краставичарите” създаваха положение още преди паузата и регистрираха цели 13 шута към Пау Лопес. Логично два от тях спряха в мрежата му. Първо, Ен Насири - с немалка доза късмет - вкара в 22-ата минута, а в 36-ата удвои от няколко метра.

Нищо не се промени и след почивката, а в 66-ата минута мароканският футболист наниза още едно попадение - за 3:0.

Проблемите на Бетис се увеличаха още повече в края, тъй като в 81-вата минута капитанът им Хави Гарсия беше изгонен с директен червен картон за опасно влизане. Иначе дебют за отбора записа привлеченият от Пари Сен Жермен нападател Хесе Родригес.

“Вердибланкос” трябва бързо да забравят кошмара, защото през идната седмица гостуват на Рен в първи мач от 1/16-финалите в Лига Европа.

С тази победа Леганес се отдалечи на 6 точки от опасната зона.