Каземиро дръпнал ръчната спирачка

Халфът внимавал да не прави нарушения, заради много жълти картони

Изминалият двубой на Реал Мадрид с Леванте беше сред тези, които халфът на “белите” Каземиро ще трябва да забрави. Бразилецът беше крайно неубедителен и за малко тимът му да плати висока цена за това, отбелязва AS.

Сантиаго Солари реши да заложи на него като титуляр, с което полузащитникът вече е изиграл 96% от минутите на отбора в Ла Лига и Шампионската лига от началото на годината. Треньорът предпочете да не му дава почивка, независимо че той “висеше” с жълти картони и при евентуално получаване на такъв щеше да “изгори” за дербито с Барселона в събота.

По тази причина Каземиро не беше толкова агресивен, както сме свикнали да го виждаме. За цял мач срещу Леванте той не извърши нито едно нарушение (при 1,8 средно на двубой) и отне само една топка (при 6,7/мач).

“Пасивният Каземиро не е Каземиро. Той беше дръпнал ръчната спирачка”, констатира AS.

И все пак южноамериканецът си свърши работата, след като предизвика втората дузпа, от която Реал стигна до победата с 2:1.