Кой ще спечели сблъсъка ЦСКА – Лудогорец?

01 март 2019 21:24 Николай Георгиев

ИЗВЪНРЕДНО: Десподов изработи дузпа, Каляри надви Интер! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кирил Десподов игра като резерва за Каляри и спечели дузпа при изключително важната домакинска победа над третия Интер с 2:1 в първа среща от 26-ия кръг на италианската Серия „А“.

Бившият нападател на ЦСКА се появи в 81-ата минута на мястото на бразилеца Жоао Педро и помогна на съотборниците си да задържат извоювания преди това аванс. Десподов дори спечели дузпа за своя тим в добавеното време, след като бе фаулиран в наказателното поле, но Николо Барела не уцели вратата от бялата точка и прати топката над вратата.

Домакините от остров Сардиния поведоха с гол на Лука Чепители (31) след асистенция на Лука Чигарини. Радостта им обаче бе кратка, тъй като Лаутаро Мартинес (38) изравни, възползвайки се от пас на Раджа Наинголан.

Малко преди почивката Леонардо Паволети (43) отново изведе Каляри напред в резултата след асистенция на хърватския ветеран Дарио Сърна.

През втората част „нерадзурите“ натискаха и опитаха всичко по силите си да стигнат поне до изравняване. Борха Валеро, Лаутаро Мартинес и Раджа Наинголан обаче бяха отчаяни от вратаря Алесио Граньо, който с блестящите си намеси отрази всички удари и предотврати гол.

Каляри можеше да запише по-убедителен успех в добавеното време, след като Десподов бе фаулиран в наказателното поле на „нерадзурите“ и съдията посочи бялата точка, но Барела пропусна дузпата.

В крайна сметка Каляри записа шеста победа от началото на сезона в елита и остава на 14-а позиция с 27 точки, но се отдалечи на 9 от опасната зона преди останалите срещи в кръга. Интер допусна седмо поражение в шампионата и засега остава трети с 47 точки, но още утре може да отстъпи тази позиция, ако градският му съперник Милан победи у дома Сасуоло.