Щутгарт вкара 5 на пряк конкурент за оцеляване (ВИДЕО)

"Швабите" прекъснаха серия от осем мача без победа

Щутгарт спечели важни три точки срещу пряк конкурент в битката за оцеляване. "Швабите" прекъснаха серията си от осем мача без победа, като спечелиха с 5:1 домакинството си на Хановер 96 в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. Така Щутгарт се приближи на само 2 точки от спасителното 15-о място, докато Хановер изостана на пет зад днешния си съперник.

Марио Гомес откри още в 4-ата минута, след като се възползва от грешка в защитата на Хановер. Бившият национал вече има 169 попадение в Бундеслигата. Гомес реализира средно на 134 минути, което е най-добрият показател сред всички германски играчи за последните 15 години.

Ветеранът можеше да се разпише още веднъж, но в 22-ата минута пропусна сам срещу вратаря.

Турският защитник Озан Кабак добави две попадения. Той се разписа с глава в 16-ата и 45-ата минути. Това са и първите му голове в професионалния футбол изобщо.

Останалите два гола вкара Стивън Цубер (78, 81). Футболистът е преотстъпен на Щутгарт от Хофенхайм. Преди това в 68-ата минута Жонатас беше върнал едно попадение .

За състава на Маркус Вайнцийрл се задава тежка програма, тъй му предстоят мачове с  Борусия (Дортмунд), Хофенхайм и Айнтрахт (Франкфурт).

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)