СЛЕД ДРАМА: Левски срази шампиона Нефтохимик!

"Сините" направиха зрелищен обрат в тайбрека

Левски спечели с 3:2 (22, -21, 25, -20, 13) срещу Нефтохимик след драматичен обрат в тайбрека и нанесе първа загуба на шампионите под ръководството на Николай Желязков.

Двубоят бе важен за класирането и на двата състава, а след поражението бургазли почти загуиха шанс за второто място в редовния сезон, докато успехът остави "сините" в битката за петото място.

На два пъти в първия гейм Левски поведе с 4 точки, но Нефтохимик се връщаше. Смилен Мляков и Теодор Богданов водеха съотборниците си напред. В края на частта "сините" успяха да направят няколко успешни отигравания, които да им донесат успеха с 25:22.

Вторият гейм започна с две точки за домакините, последвани фантастична серия (10-0) за Нефтохимик, с което шампионите установиха пълен контрол. Левски обаче не се отказа и използва многото грешки на противника, за да го настигне. Все пак в края бургазлии ограничиха грешките и изравниха след 25:21.

Третият гейм бе много оспорван и пълен с обрати. Нефтохимик първи имаше стигда до точка за спечелването му. Домакините обаче спасиха два геймбола, а Иван Петров със страхотен начален удар донесе успеха на Левски с 27:25.

В четвъртия гейм Нефтохимик напрупа преднина след второто техническо прекъсване и след 25:20 се стигна до тайбрек.

Левски губеше с 2:7, но показа харектер и стигна да грандиозен обарт - 15:13 в решителната пета част!

Попов: Среброто не е утеха