ОБЗОР: Царско село обърна Локо Сф в дербито, Арда се върна в Топ 3 (РЕПОРТАЖИ)

Лидерът дръпна с 12 т. на върха с десета поредна победа, вижте всички резултати от играните двубои

Кръг №20 от българската Втора професионална лига започна вчера, когато ЦСКА 1948 победи у дома Струмска слава с класическото 3:0 и зае третото място във временното класиране, но днес Арда измести столичния тим след победа с 5:1 над Несебър.

Съботната програма стартира с дербито Царско село – Локомотив София. В него домакините постигнаха десетата си поредна победа за първенство, след като стигнаха до обрат и успех с 2:1, за да дръпнат с 12 точки на върха в класирането преди изиграването на последния мач от кръга в понеделник, когато вторият Монтана гостува на Лудогорец II. Днешното столично дерби в комплекс Царско село стартира с минута мълчание в памет на известният съдия и ръководител Георги Цветанов, който почина в четвъртък.

Гостите от Локомотив пък откриха резултата още с първата си атака, тъй като в 37-ата секунда Цветомир Вачев им даде аванс. След това обаче домакините заиграха по-силно и в крайна сметка заслужено стигнаха до шестия си пълен обрат през кампанията. Те изравниха в 16-ата минута, когато Антонио Георгиев засече с глава чудесно центриране отдясно и вкара във втори пореден мач, след като в понеделник донесе победата с 1:0 над Локомотив в Горна Оряховица.

Малко преди почивката, след една красива атака на домакините, Борислав Балджийски разтресе страничната греда със страхотен изстрел от 20-ина метра. В последните минути на първата част Атанас Кабов можеше да направи обрата пълен, след като отигра атрактивно в пеналта и стреля по диагонала, но вратарят на гостите Александър Любенов майсторски спаси.

Скоро след почивката обаче Кабов ознаменува с гол силното си представяне в съботния ден.  Играещият под наем от Левски тийнейджър пристигна в Царско село през януари и в 50-ата минута реализира дебютното си попадение за тима, за да донесе 18-а победа в 20 кръга на домакините.

След нея те събраха 55 точки, докато Локомотив София остана с 25 в своя актив.

В 15:30 се изиграха още пет двубоя от 20-ия кръв във Втора лига.

Арда си върна третото място във временното класиране, след като постигна изразителна победа с 5:1 у дома срещу Несебър. Венци Христов даде начало на головия спектакъл в 12-ата минута, а Веселин Марчев удвои  в 30-ата. Малко преди почивката Христов направи резултата класически. През второто полувреме домакините добавиха още две попадения, а с гол в последните минути на гостите бе оформен крайният резултат. Така Арда събра 38 точки и измести ЦСКА 1948 (36т.) от третото място.

Ботев Гълъбово и Пирин Благоевград сътвориха истински голов трилър, в който феновете видяха 6 гола. „Орлетата” на три пъти изоставаха в резултата, но успяха да се преборят за точка при гостуването си.

Борещият се за оцеляване Добруджа, който е последен в класирането с 11 точки, допусна загуба с 0:1 от гостуващия Черноморец Балчик.

Кариана, който е предпоследен и също води битка за оцеляване, стигна до 1:1 срещу Литекс, след като изоставаше в резултата. Така Кариана има 16 точки в актива си, на две от спасителната линия, където е Пирин Благоевград

Локо Горна Оряховица спечели с 2:1 гостуването си на Поморие.

НАЧАЛО 15:30 ЧАСА:

Кариана – Литекс 1:1
0:1 Йорданов (55`)
1:1 Дичев (80`-дузпа)

Ботев Гл – Пирин Бл 3:3