Левски с лесна победа срещу ЦСКА на волейбол

Най-резултатна за "сините" беше Елена Бечева с 18 точки

Левски победи ЦСКА с 3:0 (22, 23, 16) в дербито на последния кръг от редовния сезон във волейболното първенство при жените. Срещата се игра в зала "Сиконко" в столицата.

"Сините" надиграха категорично вечния съперник. В първата част Левски натрупа солидна преднина при 21:14, след като на начален удар бе Вангелия Рачковска. Това беше достатъчно домакините да поведав в резултата.

Вторият гейм бе малко по-оспорван. В края резултатът беше 22:22, но домакините успяха да измъкнат и тази част. Състезателките на Левски бяха по-уверени във важните моменти.

В третия гейм "сините" бяха най-убедителни. Те дръпнаха с 10:3, като на сервис отново бе Рачковска, и до края не изпуснаха водачеството.

Най-резултатна за победата бе Елена Бечева с 18 точки (3 аса, 3 блокади), Вангелия Рачковска (4 аса) и Деница Димитрова (1 ас, 1 блокада) добавиха по 10 точки.

За ЦСКА Дарина Куманова записа 14 точки (1 блокада), а Ивета Станчулова завърши с 10 точки (1 блокада).

Симеон Николов: Играя своята игра