Фиорентина и Лацио се самоубиха с хикс във Флоренция

Домакините изгубиха заради контузия своя капитан и звезда Федерико Киеза

Два от претендентите за финиширане на местата, даващи право на участие в Европа идния сезон Фиорентина и Лацио завършиха 1:1 на "Артемио Франки", което бе най-неподходящия резултат за тях.

Срещата започна по-активно за домакините, които застрашиха Стракоша чрез Едмилсон Фернандес и Муриел, но в 23-та минута Лацио пръв откри резултата чрез Чиро Имобиле, който показа за пореден път головия си нюх и с изстрел от дистанция разпечата вратата на Фиорентина.

В 36-та минута Ла Виола получи сериозен удар, след като капитанът и голямата им звезда Федерико Киеза получи контузия и със сълзи на очи напусна терена за сметка на Джовани Симеоне.

След почивката домакините отново нанесоха натиск срещу лациалите и това даде резултат в 61-та минута, когато след добре развита атака Луиш Муриел изравни. Само три мунити по-късно Миралас можеше да направи пълен обрат, но ударът му профуча покрай вратата на Стракоша.

Симоне Индзаги направи и трите си смени в рамките на 15 минути, но това не даде нужния ефект, въпреки финалния натиск на столичани.

Така "орлите" вече са на осмо място с 42 точки - на цели осем точки от топ 4, но и с мач по-малко. Фиорентина пък са десети с 37 точки - на седем от шестото място, което дава право на участие в Лига Европа.

В Италия: Наполи спря победната серия на Интер (ВИДЕО)

„Нерадзурите“ изпуснаха в края победата – 1:1