Жирона срази Леганес като гост (ВИДЕО)

Порту отбеляза и двата гола в мача за успеха на каталунците

Отборът на Жирона постигна победа с 2:0 в гостуването си на Леганес от 28-ия кръг в Примера дивисион. Героят в съботната вечер за каталунците бе Порту, който отбеляза и двете попадение за своя тим в 13-ата и 22-ата минута.

Жирона откри резултата с една от първите си по-добри атаки в мача. В 13-ата минута Порту бе изведен технично зад защитата и той хладнокръвно прати топката покрай плонжа на вратаря за 0:1.

В 22-ата минута гостите удвоиха преднината си. Валери Фернандес се отскубна от прекия си пазач отляво и пусна към Порту, за когото остана да засече кълбото отблизо за 0:2.

В 40-ата минута каталунците бяха близо до трето попадение, но Хуанпе отблизо нацели напречнта греда.

В самия край на първата част Леганес върна един гол, но след намесата на ВАР той бе отменен.

Така Жирона се поздрави с успеха и с актив от 34 точки се намира на 12-ото място в класирането. Леганес пък е с 33 точки на 14-ата позиция в таблицата.

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)