Кутюрие донесе важна победа на Филаделфия срещу Питсбърг

Вижте всички резултати в НХЛ от последната нощ

Шон Кутюрие вкара гол три секунди преди края на продължението за ключова победа на Филаделфия с 2:1 срещу Питсбърг, с което Флайърс останаха сред претендентите за уайлдкард квота в Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Те са със 78 точки и изостават с шест от осмия Кълъмбъс.

Джеймс ван Риймсдайк изравни мача 18 секунди преди края на редовното време, когато ръкавицата на Мат Мъри се размина с шайбата и тя попадна в мрежата на Питсбърг, който е трети в Столичната дивизия с 88 точки и води с четири на Кълъмбъс. Двата отбора си размениха по няколко чисти положения в продължението, а в самия край Кутюрие преодоля капитана на домакините Сидни Кросби на скорост и изпрати шайбата над стика на Мъри.

Картър Харт спаси 41 удара за първата си победа от 17-и февруари насам, а Теди Блугер, който започна мача във втората офанзивна линия на мястото на Евгени Малкин, се разписа за Пенс. Мъри пък спаси 36 шайби.

Лидер в дивизията на Питсбърг и Филаделфия е Ню Йорк Айлъндърс, който победи с 3:2 Минесота и се изравни по точки с шампиона Вашингтон. Брок Нелсън се разписа 1:04 минути след началото на продължението и качи Айлъндърс на върха, като следващия мач на отбора е срещу Бостън във вторник, когато Капс гостуват на Ню Джърси.

Джон Лейво вкара в четвъртия рунд на дузпите и Ванкувър победи Далас с 3:2, с което Канъкс останаха на точка от осмия в Западната конференция Аризона. Ударът на Лейво мина над тялото на Антон Худобин и попадна в мрежата на Шаркс, които останаха с точка от мача и продължават да бъдат втори в Тихоокеанската дивизия.