Кой ще е шампион на Англия?

19 март 2019 11:57

Шест години стигат: Денвър отново ще играе в плейофите

Денвър се класира за плейофите за първи път от 2013 година насам. Нъгетс узакониха мястото си в елиминациите след победа със 114:105 като гост на Бостън, а вечерта бе доста емоционална за Айзея Томас, който бе посрещнат изключително топло от феновете на бившия си отбор.

Освен това Селтикс го уважиха с видеоклип с подбрани моменти от престоя му в отбора, а към овациите от трибуните се включиха и играчите и щабовете на двата отбора.

За пореден път през този сезон Никола Йокич бе над всички за Нъгетс. Сръбският маестро вкара 21 точки, овладя 13 борби, даде 7 асистенции, но не спря дотук и допълни прекрасната си игра с 2 отнети топки и 3 чадъра за 36 минути на паркета. Уил Бартън добави 20 точки, а освен това цялата стартова петица на гостите завърши с двуцифрен точков актив - Гари Харис с 16, Пол Милсап с 12 и Джамал Мъри с 11. Тори Крейг и Монте Морис се включиха силно като резерви, съответно с 13 и 11 точки. Айзея Томас не записа нито една за седемте си минути на игрището.

Денвър има баланс от 47 победи и 22 загуби след този триумф, а до края на редовния сезон за Нъгетс остават още 13 мача.

Кайри Ървинг с 30 точки и Ал Хорфърд с 20 бяха най-резултатни за домакините, които имат актив от 43-28, докато Маркъс Морис и Маркъс Смарт приключиха с 13 и 10 точки.

Мачове от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА):

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Торонто 50 победи/21 загуби, Филаделфия 45/25, Бостън 43/28
Централна дивизия: Милуоки 52/18, Индиана 44/27, Детройт 36/34
Югоизточна дивизия: Маями 34/36, Орландо 33/38, Шарлът 31/38