Шампионът Иснър е на 1/4-финал, Чорич с обрат срещу Кирьос

Поставеният под номер 7 Иснър пласира 17 аса при успеха над 19-ия в схемата британец Кайл Едмънд (Великобритания) със 7:6 (5), 7:6 (3)

Защитаващият титлата си Джон Иснър (САЩ) се класира за четвъртфиналите на турнира от серията "Мастърс" в Маями. Поставеният под номер 7 Иснър пласира 17 аса при успеха над 19-ия в схемата британец Кайл Едмънд (Великобритания) със 7:6 (5), 7:6 (3).

Представителят на домакините пропиля аванс от 5:2 в първия сет, но в последвалия тайбрек той реализира обрат след изоставане от 2:5 точки със серия от пет поредни разигравания.

Във втората част сервиращите доминираха и пак се стигна до тайбрек, в който американецът отново взе пет поредни точки, за да триумфира.

Така Иснър, който вече е в серия от девет поредни победи в Маями, очаква победителя от мача между водача в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия) и Роберто Баутиста Агут (Испания).