ДРАМА НА "ЛАУТА"! Локо Пд вкара на Славия в 19-та секунда, но не победи (ВИДЕО)

"Черно-белите" остават лидери в група B на плейофите

Водачите в Група „Б” от втората осмица – Локо (Пловдив) и Славия завършиха 1:1 в директен сблъсък за лидерството в Група Б от втората осмица на Първа професионална лига. "Смърфовете" поведоха в резултата почти веднага след началния съдийски сигнал, но прекрасно изпълнен фаул малко след час игра доведе до подялба на точките.

Срещата в Пловдив започна шеметно за домакините, които откриха резултата след само 19 секунди игра! Умарбаев пусна пас към Ожболт, който направи страхотен дрибъл и от границата на наказателното поле заби топката в долния десен ъгъл на вратата на Славия.

В 11-та минута "смърфовете" можеха да поведат с 2:0, но удар от пряк-свободен удар на Елитон бе спасен от Георгиев. Малко преди половин час игра дойде и първото по-опасно положение пред вратата на Пиргов, след като Ашковски отправи удар, минал покрай гредата. Малко по-късно и Узунов стреля, но отново неточно.

Пет минути преди почивката пред Славия се откри отлична възможност да изравни, след като Пиргов "увисна" при центриране, а Марич изби самопожертвователно в корнер и попречи на Карабельов да вкара на опразнената врата.

Второто полувреме не продължи високото ниво от първата част и трябваше да се стигне чак до 65-та минута, за първото по-интересно положение за вторите 45 минути, а именно изравнителното попадение на Славия. Димитър Велковски се нае да изпълни пряк-свободен удар пред вратата на Пиргов и го изпълни перфектно, за да отбележи за 1:1.

В следващите минути до края на мача и двата отбора не се престрашиха да рискуват повече и да потърсят победата, като сякаш и двете страни бяха доволни на равенството. Така Локомотив (Пловдив) остава начело в Група Б с 37 точки - на две пред днешния си съперник Славия. Септември (София) и Дунав заемат останалите позиции съответно с 22 и 21 точки.

Локомотив (Пд) - Славия 1:1
1:0 Ален Ожболт '1
1:1 Димитър Велковски '65

Стартови състави:

Локомотив (Пд): Пиргов, Георгиев, Масоеро, Томашевич, Карагарен, Посинкович, Ангелов, Умарбаев, Елитон Джуниор, Ожболт, Марич

Славия: Георгиев, Станиславлевич, Хуманес, Марем, Велковски, Кирилов, Узунов, Карабельов, Ашковски, Йомов, Чунчуков

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен