Царско село удари Лудогорец II в Разград

Столичани биха с 2:0, вече са с 15 точки преднина на върха във Втора лига

Царско село продължи убедителното си представяне от началото на сезона във Втора лига, след като столичани се наложиха с 2:0 като гост на Лудогорец II в мач от поредния кръг на шампионата.

Царете бяха безкомпромиси срещу разградчани, като реализираха по едно попадение във всяко полувреме.

Още в 1-ата минута Георги Минчев можеше да открие резултата за гостите, но Даниел Наумов изби топката, която летеше към вратата му.

Минчев обаче затвърди добрата си форма на реализатор на тима и Втора лига, след като отбеляза за 1:0 в 16-ата минута. Това бе негов 22-ри гол през сезона за отбора.

Лудогорци отговориха с два опита за гол чрез Ивайло Климентов, но и в двата случая вратарят на царете Мартин Димитров се намеси подобаващо.

Малко преди да изтече един час игра футболистите на Никола Спасов до голяма степен убиха интригата в срещата, вкарвайки второ попадение, дело на Емануил Манев.

С успеха Царско село дръпна с 15 точки на върха пред втория в класирането Монтана. Тимът на Никола Спасов е с 64 пункта.

ЛУДОГОРЕЦ 2 - ЦАРСКО СЕЛО 0:2

0:1 Минчев (16)

0:2 Манев (56)

Лудогорец: 29. Наумов, 51. Будинов, 45. Климентов, 64. Доминик Янков, 82. Иван Йорданов, 87. Преслав Петров, 34. Олег Димитров, 72. Ерол Дост, 58. Димитър Илиев, 63. Давид Рибейро, 81. Димитър Митков

Царско село: 1. Мартин Димитров, 25. Йордан Минев, 17. Реян Даскалов, 4. Пламен Тенев, 2. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев, 7. Борислав Балджийски, 44. Божидар Кацаров, 3. Атанас Кабов, 89. Илиян Йорданов, 10. Георги Минчев.

Митов: Характерът ни победи

Треньорът доволен след 1:1 в Дупница

Марек и Септември врътнаха 1:1 (ВИДЕО)