Ценен обрат доближи Аталанта до Топ 4 (ВИДЕО)

Наполи не успя да удържи аванса си и загуби с 1:2 пред собствена публика

Аталанта стигна до пълен обрат с 2:1 при гостуването си на Наполи в мач от 33-ия кръг в Серия „А”. Така Аталанта се изравни по точки (56) с петия Милан и остава в битката за Топ 4 и Шампионска лига. Наполи е втори в класирането с 67 точки.

Домакините поведоха в 28-ата минута с красив гол на Дрес Мертенс. Кевин Малкуит получи отдясно и веднага прати в наказателното поле, където Мертенс технично с петичка отклони вратата за 1:0.

Последваха още няколко добри възможности, а в 35-ата Зиелински не успя да нанесе точен удар и нацели вратаря от чиста позиция.

След почивката отново домакините бяха по-активни в атака в първите минути, като в 48-ата Зиелински нанесе силен удар от малък ъгъл, но вратарят на Аталанта спаси.

В 54-ата Оспина не се намеси добре при далечен удар, но след това отрази опасен шут на Хатебоер.

В 67-ата Мертенс пропиля чиста възможност и шутира неточно, а две по-късно дойде изравнителното попадение. Хатебоер центрира отдясно и Запата засече от малка дистанция, като Оспина нямаше как да реагира.

Десет минути преди края на редовното време гостите си осигуриха трите точки след отлична игра на Запата, която авърши с пас с пета за Пасалич, който с точен удар по земя оформи крайното 1:2.