ОТНОВО ШАМПИОН! Байерн не изпусна питомното и вдигна 29-та Салатиера (ОБЗОР+РЕПОРТАЖИ)

Легендите Робен и Рибери се простиха с "Алианц Арена" с голове и сълзи, Борусия остана на две точки от върха

Байерн (Мюнхен) го направи отново! Баварците са шампиони на Германия за седми пореден път, след като стигнаха до категоричен успех с 5:1 над Айнтрахт като домакин и запазиха аванса си от две точки пред втория Борусия (Дортмунд).

Преди началото на срещата трима от ключовите футболисти за Байерн в последните сезони Ариен Робен, Франк Рибери и Тиаго Алкантара се сбогуваха емоционално с "Алианц Арена", тъй като напускат клуба в края на сезона.

Мачът в Мюнхен започна отлично за домакините и още в 4-та минута Кингсли Коман откри за шампионите, след като получи отличен пас в наказателното поле и с точен удар преодоля стража на гостите.

"Баварците" контролираха напълно мача до полувремето, като атаките им се редуваха една след друга и само пропуски на Алаба, Левандовски и Мюлер предодвратиха по-изразителен аванс.

След полувремето обаче Айнтрахт изравни резултата чрез Халер, който вкара топката в мрежата на Нойер след разбъркване при корнер за белите.

В този момент феновете по трибуните изтръпнаха, тъй като равенството на "Алианц Арена" поставяше Борусия (Дортмунд) на равни точки с баварците и само още един гол за Айнтрахт носеше титлата към Дортмунд.

Давид Алаба обаче отново върна аванса на домакините три минути по-късно, след добавка от избит удар на Мюлер.

В 58-та и Ренато Санчес постави името си сред голмайсторите след отлична контраатака и удар от минимален ъгъл, който хвана стража на гостите неподготвен.

В 72-та минута Франк Рибер се сбогува по най-добрия начин с феновете с четвърти гол във вратата на Айнтрахт, а само шест по-късно и Робен се оттегли с попадение, оформяйки крайното 5:1.

Така Байерн (Мюнхен) събра 78 точки - две пред Борусия (Дортумнд), които също спечелиха последния си мач от сезона с 2:0 срещу Борусия (М).

Байер (Леверкузен) пък изпълни своята част от план “Шампионска лига” и спечели визитата си на борещия се за абсолютно нищо Херта с 5:1, а резултатите на конкурентите позволиха щастлива развръзка за “аспирините”.

Борусия (Мьонхенгладбах) отстъпи на Борусия (Дортмунд) с 0:2, а Айнтрахт (Франкфурт) бе сразен с 1:5 от шампиона Байерн, като от претендент за топ 4 бе напът да изпадне от местата, даващи право на европейско участие. Аржентинецът Лукас Алари остана герой за Байер с хеттрик.