Левски тръгна със загуба, фамозен гол попари "сините" (ВИДЕО)

Хубчев пусна двама от новите, Мазурек игра по-малко от 10 минути

Левски загуби първата си контрола от лятната подготовка, след като отстъпи с 0:1 на РБ Бразил. Съперникът на „сините”, който след обединението си с Брагантино играе в бразилската Серия Б, постигна успеха благодарение на блестящо изпълнение на Бруно Тубарао в 26-ата минута на спаринга. Дебютиращият начело на Левски Петър Хубчев пусна от първата минута Янис Каргас, като бранителят остана в игра до 77-ата минута на контролата играна в австрийския град Ангербергер. В игра влезе и Франко Мазурек, който замени Юруков в 83-ата минута. Левски има още три контроли до края на лагера си в Австрия, като на 25 юни (вторник), „сините” играят със Зенит.

Първите минути на днешната контрола  минаха под диктовката на втородивизионния РБ Бразил, който начесто се задържаше в половината на „сините”.

Илия Юруков отправи първия удар за Левски в 10-ата минута, но крайно неточно и извади в аут. Много по-добро изпълнение направи Давиде Мариани десет минути по-късно, когато пробва диагонален удар извън пеналта, но топката мина близо до левия страничен стълб.

В 26-ата бразилците откриха резултата. Бруно Тубарао направи индивидуален рейд отдясно и необезпокояван от двама бранители шутира на метри от пеналта. Шутът изненада Ники Михайлов, стражът на „сините” пробва да избие, но остана под топката, която влетя в горния десен ъгъл.

Левски можеше да върне попадението в 31-ата минута, когато Юруков открадна топка в центъра и изведе Станислав Иванов отдясно, той напредна в половината на южноамериканците, но не успя да преодолее Деймисон със завършващия си удар.

Второто полувреме започна по същия начин като първата част – с офанзива на бразилците, която обаче не доведе до нов гол във вратата на Левски.

В 55-ата удар на Мариани бе париран, получи се рикошет, който за малко да изненада вратаря. В 63-ата отново Мариани бе изведен на стрелкова позиция, като пак не успя да покаже точен мерник.

В 71-ата Живко Миланов изпълни пряк свободен удар, пробва директен обстрел и бе близо до изравнително попадение, но кълбото профуча покрай десния страничен стълб.

В 82-ата Николай Михайлов направи добро излизане и блокира удар на Роберсон.

В следващата минута в игра за Левски влезе и друго ново попълнение – Франко Мазурек.

В добавеното време Ивайло Найденов нанесе удар с глава от малка дистанция, но вратарят успя да избие.

СЪСТАВИ:

Левски: Николай Михайлов, Живко Миланов, Янис Каргас (77-Иванов), Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Давиде Мариани, Илия Юруков (81- Мазурек), Паулиньо, Станислав Иванов (50- Кабов (80- Найденов)), Мартин Д. Петков (46- Костов)

Ред Бул:
Първо полувреме: 12. Деймисон, 2. Лукас Рамон, 3. Лео Ортиз, 8. Уилиан Кореа, 9. Матеус Пейшото, 14. Бараляс, 20. Бруно Тубарао, 23. Раян, 25. Тиаго Рибейро, 27. Уесли, 36. Едимар

Второ полувреме: 4. Лигер, 13. Адерлан, 15. Итало, 17. Райне, 19. Педро Нареси, 22. Роберсон, 28. Робиньо, 30. Пио, 40. Кевин, 33. Андерсон, 39. Клаудиньо

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Левски - РБ Бразил 0:1

90+4 Край на двубоя! Левски загуби с 0:1 първата си контрола на австрийска земя!
90+3 Удар с глава на Ивайло Найденов от малка дистанция, вратарят успя да избие.
89  Крайно неточен удар на Мазурек.
88 Индивидуален рейд на Мариани, който обаче в крайна сметка е спрян, топката е изкарана в корнер.
83 Игрови минути ще запише и Франко Мазурек, заменяйки Юруков.
82 Добра намеса на Ники Михайлов, излизайки навреме да парира удар на Роберсон.
79 Ивайло Найденов на мястото на Атанас Кабов.
77 Янис Каргас е заменен, влиза Деян Иванов.
73 Принудителна смяна в тима на Ред Бул.
71 Удар на Живко Миланов от фаул, кълбото мина много близо до десния страничен стълб.
63 Центриране от фаул към Живко Миланов, той намери Станислав Костов, голмайсторът на "сините" овладя и пусна за Давиде Мариани, но швейцарецът отново не успя да намери очертанието на вратата.
60 Нови смени в тима на южноамериканците.
56 Бразилците отговорира с бърза атака и удар на Пио, който не затрудни Ники Михайлов.
55 Удар на Мариани, получи се рикошет, но вратарят успя да улови.
52 Нова смяна в Левски, влиза Атанас Кабов, заменен е Станислав Иванов.
49  Станислав Костов заменя Мартин Петков.
48 Хали Тиам се намесва при центриране отдясно и избива.
47 Петър Хубчев не е направил промени в състава на почивката.
46 Начало на второто полувреме!
45  Край на първото полувреме!

45 Центриране от фаул на Давиде Мариани, Деймисон излиза и боксира.
41 Паулиньо загуби единоборство с бранител и пада на границата на наказателното поле, но единственото, което спечели е корнер в полза на Левски.
38  Дълго подаване за Лукас Рамон, който стига до топката, но не я овладя добре и извади в аут.
33 Четворна смяна в тима на РБ Бразил.
31 Илия Юруков открадна топка в центъра и изведе Станислав Иванов, той напредна отдясно и пробва силен удар, който обаче бе париран от вратаря.
26
Бразилците откриват резултата с фантастичен гол на Бруно Тубарао, който шутира извън наказателното поле и изненада вратаря Ники Михайлов, който не успя да се намеси и топката влетя в горния десен ъгъл за 0:1!
25 Янис Каргас получава лекарска помощ.
20 Малшанс! Давиде Мариани отправи далечен диагонален удар по земя, но топката премина на сантиметри покрай левия страничен стълб!
18 Опасно центриране на Рамон, новото попълнение на Левски Янис Каргас чисти в корнер.
16  Центриране от корнер в половината на Левски, бранителите в синьо се справят и не се стига до опасност пред Ники Михайлов.
15  Добра възможност за Паулиньо отляво, но отново има вдигнат флаг за засада!
10 Първи удар за Левски, отправи го Юруков, но му липсваше точност и извади в аут.
8 Рейш пусна дълга топка за Паулиньо, но е вдигнат флаг за засада.