Двама българи на полуфинал в кану каяка на Европейските игри

Кирчев и Кодинов влизат в битка за място сред най-добрите следобед

Днешния ден на Европейските игри в Минск започна по най-добрия начин за България. В надпреварата по кану каяк и двамата ни представители успяха да се наредят сред полуфиналистите на дисциплините си.

Мирослав Кирчев стартира във втора серия на 1000 м едноместен каяк, като финишира 4-и с време 3:35.443 мин. Българинът, който от началото на сезона бе преследван от здравословни проблеми, тръгна по-бавно и на първата контрола (на 250 м) бе 7-и. На половината дистанция Миро вече се намираше на 6-а позиция, а след това вдигна темпото и пресече финалната линия на 4-ата позиция.

Младият ни кануист Ангел Кодинов също започна успешно в Минск, като успя да се пребори за 7-ата позиция в първа серия на 1000 м едноместно кану. Това бе и последното място, което му гарантираше класиране за полуфиналите.

Пловдивчанинът премина 6-и на първата контрола от дистанцията (250 м), но след това позагуби позиции и бе 8-ми на 500 м. Кодинов обаче преследваше упорито най-малко 7-мата позиция и на 250 м преди финала той вече бе на нея. До края на гонката Ангел увеличи аванса си пред последните двама, като завърши с време 3:58.653 мин.

Малко по-късно пък стана ясно, че испанецът Давид Хермело, който бе в серията на българина е дисквалифициран, а националът ни се придвижва с едно място напред и в крайна сметка е 6-и.

Полуфиналите и в двете дисциплини са днес следобед, а състезанието ще бъде предавано пряко по БНТ 3.

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат