Сенегал е на полуфинал за Купата на африканските нации (ВИДЕО)

"Лъвовете от Теранга" се наложиха с минималното 1:0 над Бенин

Сенегал е първият отбор, който се класира за полуфиналите на турнира за Купата на африканските нации. "Лъвовете от Теранга" направиха това след минимален успех с 1:0 над Бенин. Единственото попадение реализира Идриса Гей (70), а два гола на Садио Мане бяха отменени заради засади. Бенин успя да се противопостави само през първото полувреме, но през втората част Сенегал създаде куп положения и това бе най-малкият резултат, с който "катериците" можеха да се измъкнат. Бенин завърши двубоя с човек по-малко, след като червен картон получи Вердон.

Двата отбора изиграха доста безинтересно първо полувреме. Сенегал очаквано владееше повече топката и опитваше да атакува по-често. Садио Манче и компания обаче не успяха да нанесат нито един точен удар преди почивката. Всъщност веднъж нападателят на Ливърпул го направи, като Алагбе спаси, но в този случай правилно бе маркирана засада. В 26-ата минута Поте засече с пета ниско центриране от фаул на Суку, но топката премина на сантиметри встрани от вратата на Сенегал. Това бе и най-чистото положение през първата част. В добавеното време "Лъвовете от Теранга" създадоха най-добрата си атака. Кулибали изведе Сабали зад отбраната, но последния вместо да стреля, реши да подава успоредно на голлинията и пасът му бе пресечен.

Второто полувреме бе по-динамично. В 54-тата минута Мане прати топката във вратата, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Четвърт час по-късно логичното се случи и Сенегал поведе. Мане изведе с много добро подаване Идриса Гей, който стреля безкомпромисно - 1:0. Три минути след това ново попадение на Мане бе отменено заради много тънка засада. В следващите мигове Сенегал пропусна още няколко чисти положения.

Седем минути преди края Бенин остана с човек по-малко, след като Вердон получи червен картон заради това, че фаулира на границата на наказателното поле откъсващия се Гей. До края обаче повече голове не паднаха.

ОФИЦИАЛНО: Футболът вече има световен ден