Как ще завърши дербито ЦСКА – Левски на първи септември?

19 юли 2019 20:45 Христо Иванов

Царско село и Арда се "занулиха" в интересен мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

Новаците Царско село и Арда направиха 0:0 в мач помежду си от втория кръг на efbet Лига. Двубоят беше интересен, с доста положения, но двата тима така и не можаха да стигнат до първия си гол в елита.

През миналия сезон "царете" постигнаха две победи над тима от Кърджали, а на старта на настоящето първенство тимът на Никола Спасов загуби от Лудогорец с 0:2, докато Арда завърши 0:0 с Ботев (Пловдив) у дома.

Мачът, който се игра на ст. "Славия" започна с леко надмощие на Цасрско село. В 4-ата минута Иван Караджов спаси удар с глава на Манев. Пет по-късно отново вратарят на Арда се намеси сполучливо след шут на Родни Антуи.

Арда постепенно изравни играта и на свой ред можеше да вкара. В 23-ата минута Жоао Аморим пробва шут от далеч, но встрани от целта. Десет след това Веселин Марчев пое топката на границата на наказателното поле и отправи удар с левия крак. Топката прелетя опасно близо край десния страничен стълб.

В 38-ата минута македонецът Дарко Глишик се справи с Емануил Манев и Йордан Минев отляво. Последва центриране в наказателното поле, където Кавдански игра с топката и за малко не си отбеляза автогол. С това приключи и всичко интересно през първото полувреме.

Първото опасно положение след почивката отново беше пред вратата на Царско село. В 56-ата минута Иван Коконов изскочи сам срещу Чворович, който обаче беше по бърз и овладя топката. Футболистът на гостите връхлетя отгоре му и го удари лошо. В крайна сметка се размина без сериозни наранявания.

Иван Караджов спаси на два пъти Арда в разстояние само на една минута. В 77-ата той отрази далечен удар, топката попадна в Антви, който центрира, но вратарят улови. 60 секунди след това Георги Минчев излезе очи в очи със стража, който парира удара на голмайстора на "червените".

Последва грандиозен пропуск и за Арда. Радослав Василев беше изведен сам срещу вратаря на Царско село, но ударът му беше отразен. До края Чворович спаси шут на Румян Ховсепян.