ЗНАМЕНИТ МАЧ НА БЕРОЕ! "Зелените" стигнаха до погром над Ботев Пд (ВИДЕО+СНИМКИ)

Отборът на Томаш победи само с 2:0, удари две греди и пропусна още много голове

Берое победи с 2:0 гостуващия Ботев Пловдив в мач от шестия кръг на българския футболен елит и превзе върха на efbet Лига.

Завърналият се преди по-малко от седмица в състава на "канарчетата" нападател Фернандо Виана бе сред титулярите в Стара Загора и поведе атаката, но втори жълт картон на Костадин Ничев и дузпа за Берое в началото на втората част се оказаха решителни за крайния изход на срещата.

Иначе, още в третата минута звездата на "жълто-черните" Тодор Неделев тества вратаря на домакините Душан Перниш със силен изстрел от свободен удар, но в обсега на стража и той успя да се намеси.

Берое отговори подобаващо и в 10-ата минута Александър Василев проби по фланга, след което подаде на Педро Еуженио, а последният нацели напречната греда със силен изстрел от ъгъл на наказателното поле.

До почивката не се стигна до нови сериозни опасности пред една от двете врати, макар че точно преди паузата Еуженио отново опита своя шанс с изстрел от границата на пеналта, ала прати топката над целта.

Скоро след началото на второто полувреме обаче гостите получиха сериозен двоен удар, тъй като останаха с човек по-малко и получиха попадение.

Това се случи в 52-ата минута, когато Костадин Ничев сгреши и после извърши нарушение в наказателното поле, което доведе до втори жълт картон и дузпа в полза на Берое.

Мартин Камбуров застана зад топката и с хладнокръвно изпълнение в долния ъгъл откри резултата в полза на Берое - 1:0.

Така той вкара своя пети гол в Битката за Тракия и стана най-резултатен действащ играч в сблъсъка, а освен това затвърди добрата си форма след двата гола за успеха на Левски с 3:1 на „Герена“ в предния кръг и реализира своя гол №222 в елита.

Впоследствие Берое овладя инициативата и потърси второ попадение, като много близо до него бе ван Бандаловки, чийто удар с глава обаче срещна гредата, а след това бе избит от вратаря Георги Аргилашки.

Стражът обаче не се намеси добре малко по-късно след изпълнен от Иван Минчев свободен удар и така Берое подпечата успеха си.

След него старозагорци оглавиха класирането в групата на майсторите преди изиграването на останалите срещи от кръга, събирайки 12 точки от 6 кръга, докато Ботев Пловдив остана с едва пет пункта в своя актив.