Локомотив и Ботев останаха без дъх в здрава битка, но не решиха кой е господар на Пловдив (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата отбора взеха по точка в първото пловдивско дерби за сезона, гредите запазиха равенството до края

Локомотив (Пловдив) и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в първото пловдивско дерби за сезона в efbet Лига. В мач от 8-ия кръг на родния шампионат двата отбора изиграха интересна среща, в която не липсваха интересните ситуации, като освен двата гола, в мача зрителите станаха свидетели и на греда.

Ботев откриха първи резултата още в 8-та минута чрез Лазар Марин, но малко след почивката Стивън Езе оформи крайния резултат.

Срещата на стадион "Локомотив" започна отлично за гостите и още в 8-та минута те смълчаха трибуните. Перван успя да изведе с едно докосване Лазар Марин, който с хубав удар от въздуха матира Луков за 0:1.

След 20 минути игра Локо (Пловдив) вдигна темпото и примката около наказателното поле на Ботев се затягаше все повече, но без резултат.

В 36-та минута остро центриране към Ожболт завърши в тъч, след като футболистът на домакините не успя да насочи добре топката.

Малко преди почивката Димитър Илиев имаше претенции за нарушение срещу него в наказателното поле на гостите, а веднага след това Цветанов отправи слаб удар от много добра позиция.

След почивката изравнителният гол все пак дойде. Умарбаев пусна отличен пас към Стивън Езе и футболистът на "смърфовете" от малък ъгъл изравни.

Точно след час игра Ожболт имаше отличен шанс да направи пълен обрат в мача, но ефектното му изпълнение с пета беше спасено от Георгиев.

В 81-та минута Ботев се размина на сантиметри от успеха, след като Пиргов надскочи съперник в наказателното поле на Локомотив и стреля добре с глава, но топката се отби от напречната греда!

В самия край и Маленбана стреля от движение, но топката също се отби в левия стълб на Георгиев, за да запази равенството до последния съдийски сигнал!

Така двата отбора поделиха точките, като Локомотив (Пловдив) събра вече 14 на третото място, докато Ботев е девети със същия брой точки.

Стартови състави:

Локомотив (Пловдив): Луков, Петрович, Езе, Томашевич, Витанов, Умарбаев, Цветанов, Карагерен, Илиев, Ожболт, Аралица

Ботев (Пловдив): Георгиев, Клустър, Пиргов, Димитров, Еберт Кардосо, Балтанов, Терзиев, Перван, Марин, Тонев, Фернандо Виана

1 - Начало на срещата!

8 - ГООЛ за Ботев! Перван изведе с едно докосване Лазар Марин в наказателното поле и последният с отличен шут по диагонал без подготовка успя да разпечата вратата на домакините!

11 - Удар от дистанция към Георгиев, но той лови сигурно.

20 - Два поредни удара на футболисти на Локо (Пд) бяха блокирани пред наказателното на Ботев. Натиск на "смърфовете" в последните минути!

36 - Остро центриране към Ожболт, но футболистът на домакините не успя да насочи добре топката с глава

41 - Много разочароващ удар на Ожболт, след като преди това сам се измъкна от двама бранители

43 - Неточен удар на Цветанов след добър пробив отляво, а малко преди това Димитър Илиев претендираше за нарушение срещу него в наказателното поле на Ботев

45 - Край на първото полувреме!

46 - Начало на втората част в Пловдив

48 - Нарушение на Димитров срещу Ожболт доведе до напрежение между футболисти на двата отбора, но всичко вече е спокойно.

53 - ГОООЛ за Локомотив (Пд)! Стивън Езе беше на точното място след отлично подаване на Умарбаев и от малък ъгъл изравнява!

60 - Ожболт беше много близо да отбележи страхотен гол с пета и гръб към вратата на Ботев, но Георгиев внимаваше и улови!

73 - Отличен шанс за Перван да върне Ботев напред в резултата, но ударът му от движение е спасен от Луков!

81 - ГРЕДА! Пиргов нацели напречния стълб на Локо (Пловдив) след удар с глава!

88 - Опасен изстрел на Ожболт от дистанция, който прелита на сантиметри от целта!