Как ще завърши Манчестър Юнайтед – Ливърпул?

17 септември 2019 23:50 Велизар Антов

ШОК ЗА ЛИВЪРПУЛ! Носителят на трофея тръгна със загуба в Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Наполи победи за втора поредна година у дома Ливърпул в групите на Шампионска лига.

Носителите на трофея стартираха с поражение защитата на титлата си, след като отстъпиха с 0:2 в Неапол.

Двете попадения паднаха в заключителните минути, като първо Дрис Мертенс откри от дузпа, а после резервата Фернандо Йоренте, който дебютира от пейката, оформи крайния резултат.

Двата отбора започнаха предпазливо. В осмата минута Ървинг Лозано прати топката в мрежата на Адриан, но попадението не бе зачетено заради засада. Вратарят на гостите изигра силен мач и направи решителни спасявания, докато Върджил ван Дайк и Калиду Кулибали показаха, че са сред най-добрите защитници в света.

Все пак преди почивката Мо Салах веднъж преодоля Кулибали, но не успя да стреля и топката стигна до Мане, която я насочи към Милнър, чийто изстрел бе неточен.

Последваха силни минути за Наполи, а към края на първото полувреме темпото спадна. Точно преди почивката Ливърпул стигна до две положения. Първо Мане изведе Милнър, но той не успя да намери Салах, а малко по-късно удар с глава на Фирмино мина на сантиметри от лявата греда.

Малко след паузата Адриан спаси майсторски удар на Мертенс от близка дистанция, но и Алекс Мерет отговори със същото след опит на Салах.

Така се стигна до 82-ата минута и влизане в пеналта на Кайехон, който падна след съприкосновение с Анди Робертсън и спечели дузпа.

Тя бе потвърдена с ВАР и изпълнена силно от Дрис Мертенс, за да може Наполи да поведе, въпреки намесата на Адриан – 1:0.

След това Ливърпул потърси изравняване, но в добавеното време нетипична за Ван Дайк грешка доведе до второ попадение за домакините, дело на дошлия наскоро нападател Фернандо Йоренте.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

НАПОЛИ
: Мерет, Манолас, Руи, Кулибали, Ди Лоренцо, Алан, Руис, Мертенс, Кайехон, Инсиние, Лозано;

ЛИВЪРПУЛ: Адриан, Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Робертсън, Фабиньо, Милнър, Хендерсън, Мане, Салах, Фирмино;

Изпратено от:
Анонимен |
Тема

Коментар

...
Изпратено от Анонимен на 18 септември 2019 18:05. |
Има ли още неразбрали, че Ливърпул тази година няма никакво намерение на печели ШЛ - те вече играха 2 финала и я спечелиха веднъж ! Тази година усилията им са насочени към титлата в Англия, а ако може и някоя купа да забършат добре, но в ШЛ няма да си дават зор, за неразбралите де.... Клоп е умен, не е като Гуардиола. Успешни трансфери, умна тактика, хитра стратегия - отписа миналия сезон двата турнира в Англия и вдигна Ушатата, сега ще отпише други два и в Англия ще обере титлата с още нещо и може спокойно да си тръгне като номер 1 и ще се изтрепят да наддават за него... А Гуардиола искаше да печели всички турнири но едва не загуби титлата в Англия.... По интересното е, че вече и отбор като предните два сезона няма и тази година може Сити да се занули, но Пеп вече е свикнал.... А Италия вече има три равностойни отбора Юве, Наполи и Интер за ШЛ, пък Милан, Рома, Лацио и Аталанта са за ЛЕ.
red
Изпратено от Анонимен на 18 септември 2019 11:32. |
макаронаджиите в Англия отиват на 5-ца
глас от Варна
Изпратено от Анонимен на 18 септември 2019 11:25. |
Браво, браво, браво!!!!!!!!!!! Кур за червените и оранжевите!!!!!!!
pirova pobeda mnogo dobre zna...
Изпратено от Анонимен на 18 септември 2019 11:01. |
pirova pobeda mnogo dobre znaiat tce vav anglia sa pometeni sas 4-0
...
Изпратено от Анонимен на 18 септември 2019 10:27. |
ЧЕСТИТО НА ДРАСКАЧИТЕ И ХЕЙТЪРИТЕ! ИМА ЗА КАКВО ДА ЦВИЛЯТ ОТ ЩАСТИЕ! ЗА ТОЗИ, КОЙТО НАРИЧА ЛИВЪРПУЛ "СЛУЖЕБЕН ШАМПИОН" САМО ЕДНО НАПОМНЯНЕ: ЛИВЪРПУЛ ОТСТРАНИ БАЙЕРН С 3:1 КАТО ГОСТ И ПОСЛЕ РАЗНЕСЕ БАРСЕЛОНА КАТО НАМЕРЕН ШЛИФЕР С 4:0! ПРОСТОТИЯТА ПОЧИВЕН ДЕН НЯМА...
...
Изпратено от анонимен на 18 септември 2019 11:53. |
само че всеки ден не е великден
???????
Изпратено от Анонимен на 18 септември 2019 09:44. |
Освен простотиите пасане във форума може ли някой да обясни защо има ВАР. Според мен е да помага на "любими клубове на УЕФА". Питам кога има дузпа: когато защитника удря ( с част от тялото си нападател). А тук крака на зашитника е стъпил стабилно на земята, а нападателя се спъва ( умишлено ) в крака. Казвахме преди: така е "видял съдията". Но сега има ВАР и ние зрителите без ВАР виждане, че дузпа няма. Нападателят атакува крака на защитника. Та защо се дават толкова пари за тази система, след като основно се използва дали има засади. Старото куче Анчелоти на почивката е дал указания за симулиране и съдиата даде набързо няколко жълти каратона на Ливърпулци. Това изнерви играта, а Клоп като праволинеен немец не се осети. И ние вярваме, че когато БФС въведе ВАР при нас ще решим всички въпроси на съдийството. Не се лъжете. Пак определени клубове ще бъдат облагодетелствани. Оставете хейтърството, гледайте реално, защото и с ВАР пак ще има "побутване" на някои. Няма абсолютна справедливост.
...
Изпратено от анонимен на 18 септември 2019 12:32. |
А дузпа на финала за игра с рамо имаше ли ?????????????????? Или, когато е за вас има, а когато е против няма....лузъри
Изпратено от Анонимен на 18 септември 2019 06:44. |
Служебния шампион се осра до шията, така е като го няма Скомина с дузпата в 23 та секунда
;)
Изпратено от Анонимен на 18 септември 2019 04:55. |
Какъв "шок" бе ? Това си е нещо нормално . Всички много добре знаете , че Лузърите са шампиони по принуда .