Кой е основен конкурент на Лудогорец за титлата?

22 септември 2019 19:40

"Черно-белия" експрес няма спирка, подмина и гара "Берое" (СНИМКИ+ВИДЕО)

Локомотив (Пловдив) победи с класическото 3:0 Берое в ранния мач от неделната програма на efbet Лига от 10-ия кръг. „Смърфовете“ удариха гостите на два пъти още през първата част, като ключова роля изигра Георги Илиев, който отбеляза гол и даде асистенция за втория. Третото попадение падна малко преди края, като негов автор стана Ален Ожболт.

Първата опасност в мача дойде много рано и още в петата минута Георги Илиев удари гредата зад Душан Перниш след технично изпълнение от наказателен удар. Последваха равностойни минути без особено много опасни влизания в наказателното поле.

Така се стигна до 29-ата минута, когато пресата на домакините даде резултат и Берое загуби топката в собствената си половина. Димитър Илиев центрира отдясно, Ален Ожболт не успя да засече, но от задна позиция Илиев дебнеше и прати топката в мрежата на празна врата.

Десетина минути по-късно резултатът вече беше 2:0. При една контраатака Георги Илиев намери нахлуващия в наказателното поле Бирсент Карагарен, който без да се бави с диагонален удар удвои.

След почивката Бандаловски отправи много добър изстрел в 52-та минута, но Луков спаси. Малко след час игра Иван Минчев също пробва късмета си, но топката мина встрани от вратата на домакините.

Гостите задържаха повече топката в следващите минути, но това не донесе опасности пред Луков. Пет минути преди края Ален Ожболт беше точен, за да оформи крайното 3:0.

Така Локо (Пловдив) се върна в тройката и отново е с точка аванс пред ЦСКА и на същата дистанция от втория Левски. Берое пък вече е шести, след като Арда изпревари заралии с еднакви точки, но по-добра голова разлика.

Локомотив (Пд) - Берое 3:0
1:0 Георги Илиев 28
2:0 Карагерен 39