Стефанова завърши с победа турнира в Москва

Българката се наложи над рускинята Александра Костенюк след 33 хода

Най-силната българска шахматистка Антоанета Стефанова приключи с победа участието си на Гран при турнира за жени в Москва.

В партия от последния 11-и кръг бившата световна шампионка се наложи с черните фигури над рускинята Александра Костенюк за 33 хода. Българката показа много силна игра и създаде матова картина, от която Костенюк нямаше как да се измъкне.

Победата е първа за Стефанова в турнира и слага позитивен край на иначе един труден турнир за нея.

В крайното класиране българката остава с 4 точки на 10 или 11-о място в зависимост от изхода на партията между французойката Мари Себаг и рускинята Валентина Гунина. Шампионката стана индийката Хумпи Кунеру с 8 точки.

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат