(ОБЗОР) ЛЕГЕНДАТА ПРОДЪЛЖАВА! Локо (Сф) лети към Efbet лига

"Червено-черните" минаха транзит през Радомир, излязоха втори след ЦСКА 1948

Днес се изиграха три срещи от Х кръг във Втора лига.

Локо София си тръгна с три точки от гостуването на Струмска слава. „Железничарите“ спечелиха с 2:0 визитата си, като точни за столичани бяха Александров (44) и Диков (63). Локомотив вече е втори след ЦСКА 1948 и има равен брой точки с третия Септември (21т.), но „железничарите“ са с два мача повече от началото на сезона.

Поморие прекъсна черната серия от осем поредни мача без победа, след като се наложи с 2:0 над гостуващия Спартак Варна. Домакините решиха всичко още преди почивката. В 16-ата минута Димитър Законов откри резултата, а Петков удвои пет минути преди края на полувремето. През втората част нямаше повече попадения и домакините се поздравиха с трите точки.

Кариана не срещна затруднения у дома срещу Нефтохимик (Бургас) и победи своя съперник с изразителното 4:1. Домакините вкараха по два гола във всяко полувреме, като головия спектакъл започна Бастунов в 21-ата, а Тодоров удвои в 45-ата. След почивката сред голмайсторите се записаха Халил (50) и Мичев (76). Почетно попадение за бургазлии донесе Димов в 83-ата минута.

В понеделник се играят още три срещи от Втора лига, а Х кръг ще бъде затворен с мача Литекс – ЦСКА 1948, който е във вторник от 17:30 часа.