Кой е основен конкурент на Лудогорец за титлата?

02 октомври 2019 23:59 Виктор Петков

НА "КАМП НОУ": Гол от съблекалнята не пречупи Барса, Суарес сам надви Интер (СНИМКИ+ВИДЕО)

Барселона победи след обрат Интер с 2:1 на своя "Камп Ноу" във втория мач на двата отбора в тазгодишното издание на Шампионската лига.

Гостите от Милано започнаха ударно срещата с гол след само 180 секунди, но усетът на Луис Суарес пред гола отново донесе трите точки за "каталунците" през второто полувреме.

Срещата на "Камп Ноу" започна по най-добрия начин за гостите, които още в 3-та минута поведоха в резултата. Стефано Сенси успя да изведе напред Лаутаро Мартинес, аржентинецът се пребори със Семедо и с перфектен удар по земя в далечния ъгъл разпечата вратата на "блаугранас" за 0:1.

Малко след 15-та минута Гризман и Бускетс стреляха от дистанция, но неточно. В 37-та минута Мартинес бе изведен по идентичен при гола си начин и отново опита да стреля, но този път Семедо се справи и изби в корнер. Малко след това Сенси пробва изстрел от далеч, но неточно.

Четири минути преди почивката Суарез отправи удар, който Ханданович спаси, а малко след това Меси пробва удара си от статично положение от над 30 метра и топката мина встрани от целта.

След почивката Валверде пусна в игра Артуро Видал вместо Бускетс и това веднага даде резултат, като атаките на домакините станаха много по-остри и опасни. Интер очевидно прие играта в полето си и това даде много възможности пред каталунците. Така в 58-та минута именно Видал получи извън наказателното поле и центрира към Суарес, който от границата на пеналта стреля от воле и прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на Ханданович!

След изравнителния гол в игра се появи и Дембеле, който веднага след влизането си в игра отправи два много опасни удара по диагонал, но и двата не намериха очертанията на вратата.

Конте реши да пусне в игра двама дефанзивни играчи в лицето на Дамброзио и Галярдини, с което да окрепи още повече дефанса си, но това не даде резултат.

В 84-та минута дойде и победния момент за домакините. Меси получи в центъра, елиминира един, след това втори до наказателното поле и пусна пас по конец към Суарес, който влезе на скорост сам срещу Ханданович и нямаше как да сбърка от няколко метра.

Така Барса остава на второто място в група F с 4 точки, колкото имат и Борусия (Дортмунд), но немците имат по-добра голова разлика. Интер пък остават само с една точка и са на третото място със Славия (Прага).

Барселона - Интер 1:2
0:1 Лаутаро Мартинес (3)
1:1 Суарес (58)
1:2 Суарес (84)