Какво очаквате от най-старото столично дерби?

04 октомври 2019 22:00 Николай Георгиев

Черно море потопи Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

Черно море записа трудна победа с 2:0 над Берое в двубой от 12-ия кръг на efbet Лига, игран на "Тича" във Варна.

Първият гол в двубоя падна в 38-ата минута, а негов автор се оказа Исмаил Иса. Таранът бе изведен от Васил Панайотов и сам срещу вратаря не сгреши, вкарвайки от малък ъгъл.

Второто попадение за варненци дойде в 85-ата минута, когато от дузпа се разписа Мартин Минчев. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Родриго.

Днешната победа донесе на "моряците" 18-ата им точка от началото на сезона и съответно петото място във временното класиране. Берое пък е седми със същия точков актив.

В следващия кръг Черно море гостува на Витоша, а Берое приема Славия.