ОБЗОР: Септември настигна лидера във Втора лига

Монтана вкара 5 на Поморие, Балджийски с хеттрик - всички резултати, голмайстори и класиране след съботните срещи

Изпадналият от елита отбор на Септември (София) се изравни на върха с лидера ЦСКА 1948, след като спечели с 2:1 визитата си на Ботев (Гълъбово) от XI кръг на Втора лига.

Преслав Йорданов откри резултата на стадион „Трейс арена“ в Стара Загора с попадение още в седмата минута, но точно преди почивката Антон Огнянов изравни.

Победният гол за гостите падна в 71-ата минута, когато Спас Георгиев бе точен от дузпа и донесе трите точки на Септември.

С тях тимът събра 24, с колкото е и ЦСКА 1948. Двата отбора имат по девет изиграни мача, а в неделя от 18:00 часа „червените“ приемат закъсалия Черноморец (Балчик).

В събота пък се изиграха общо пет срещи, като първите две завършиха с минимални победи на гостите.

Литекс надви с 1:0 Лудогорец II в Разград, докато Спартак (Плевен) отстъпи у дома със същия резултат пред Струмска слава.

След това Монтана разби Поморие с категоричното 5:1, след хеттрик на завърналия се това лято Борислав Балджийски, а без попадения завърши мачът Спартак (Варна) - Локомотив (Горна Оряховица).