Габриела и Стефани Стоеви бият в Холандия

Следващите съпернички на сестрите също са от Китай

Габриела и Стефани Стоеви започнаха с победа участието си на турнира по бадминтон в Алмере, Холандия, който е от категория „Супер 100“ и с награден фонд 75 хиляди долара.

Българките, които са водачки при двойките, се наложиха над Чен Сяо Фей и Зоу Чао Мин от Китай с 21:14, 20:22, 21:12.

Азиатките започнаха агресивно първия гейм, но сестри Стоеви ги настигнаха и на задължителната пауза водеха с 11:10. До края на частта те нямаха проблеми и я спечелиха лесно.

Във втория китайския дует водеше с 11:7 на почивката. Европейските шампионки спечелиха пет поредни точки и поеха инициативата. Стигнаха до 20:17, но не съумяха да затворят мача, ами загубиха гейма.

В третия 11-ите в ранглистата сестри от Хасково поведоха от началото и този път не допуснаха изненади. Стоеви поведоха с 20:11 и реализираха втория си мачпойн, след като съперничките извадиха перото в аут.

Следващите съпернички на Габриела и Стефани са също от Китай. Това е двойката Чен Ин Ин и Цяо Шъ Дзюн.

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат