OБЗОР: Рилски спортист реши всичко в Бургас за 10 минути (РЕЗУЛТАТИ)

Балкан постигна втора победа от началото на сезона

Една четвърт бе предостатъчно на Рилски спортист за победа с 98:75 при гостуването на Черноморец. Бургазлии се върнаха в НБЛ след дълго прекъсване, като през първото полувреме играха много добре, но след почивката самоковци наложиха своята воля и убиха интригата в рамките на третата четвърт.

Бургазлии бяха напред с 19:24 след първата четвърт в зала “Бойчо Брънзов”, а на почивката все още имаха аванс, който отново бе пет точки - 45:50. След подновяването на играта Рилски обаче показа истинските си способности и пречупи съперника с 30:8 в третата четвърт, след която вече бе напред - 75:58. “Aкулите” направиха опит за връщане в мача, но това не се случи и така самоковци взеха втора победа за сезона, този път с 98:75, като отново вкараха над 90 точки. Брендън Браун с 22 точки и Игор Кесар с 20 поведоха Рилски към успеха, докато Тихомир Желев (12) и Ксавие Джонсън (11) допълниха списъка с най-добрите реализатори. Блейк Рейнълдс вкара 26 за Черноморец, Джамал Кинг добави 12, а Робърт Георгиев остана с 12 при 100% в стрелбата от игра.

По същото време Балкан (Ботевград) се поздрави с втората си победа от началото на сезона в НБЛ. Шампионите се справиха със съседите си от А1 Академик, нанасяйки първа загуба на младоците на Георги Давидов след 102:88. Йовица Арсич завъртя състава си при гостуването в Правец, а това бе генерална репетиция на “зелените” преди началото на участието им в груповата фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа.

Ботевградчани дадоха само една част на съперника, като отстъпиха единствено в първите 10 минути, които завършиха при точка преднина за домакините и 23:24. След това балканци постепенно вдигнаха оборотите, за да обърнат изцяло до почивката, която дойде при 51:45 в тяхна полза. През третата четвърт те добавиха още малко към преднината си за 74:64, а във финалната четвъртина окончателно наложиха волята си, за да триумфират със 102:88.

Дайшон Найт вкара 25 точки за Балкан, Михайло Секулович добави 20, като единствен игра повече от 30 минути, а Димитър Димитров и Крис Минков останаха с 18 и 14 точки. Николай Грозев бе над всички за А1 Академик с 29 точки.