КЛАСИКА: Барса на върха в Испания след пети пореден успех (ВИДЕО+СНИМКИ)

За първи път Меси, Суарес и Гризман се разписаха в един мач, Серхи Роберто се контузи

Испанският шампион Барселона оглави временното класиране в „Ла Лига“, след като спечели с класическото 3:0 визитата си на Ейбар от деветия кръг.

Всеки от атакуващото трио на каталунците, в лицето на Лионел Меси, Антоан Гризман и Луис Суарес, се разписа по веднъж за петата последователна победа на тима във всички турнири.

Това е и първият случай, в който тези трима състезатели са точни за Барса в рамките на един мач, докато лошата новина за гостите бе свързана със Серхи Роберто, тъй като той се контузи и бе заменен на почивката.

Домакините изненадващо започнаха по-добре срещата, но направиха два пропуска в началните минути, а 13-ата се оказа фатална за тях, защото гостите поведоха.

Тогава Клеман Ленгле изведе с чудесно дълго подаване Гризман зад гърба на защитата и френският национал стреля в близкия ъгъл.

Топката срещна първо крака на вратаря, после и страничната греда, но в крайна сметка спря в мрежата и Барселона взе аванс.

Той се запази до почивката, а скоро след нея на сцената блесна гениалният Лионел Меси.

Аржентинецът, който пропусна една изгодна възможност през първото полувреме, вкара технично за 2:0 в 58-ата минута след асистенция на Гризман и вече има 16 гола в последните си 10 шампионатни мача срещу Ейбар.

В 66-ата пък Лео не прояви егоизъм и подаде към Суарес, макар че можеше и сам да завърши атаката, за да може уругваецът да се разпише на празна врата и да оформи крайното 3:0.

След него Барселона събра 19 точки, с една повече от Реал Мадрид, който гостува на Майорка в 22:00 часа и ще може отново да се върне на върха.

Ейбар пък остана без победа срещу Барса в елита на Испания и с 9 точки от също толкова мача.