Трети пореден хикс остави Атлетико далеч от върха в Испания (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" не успяха да победят Валенсия на "Уанда Метрополитано", Жоао Феликс се контузи

Атлетико (Мадрид) завърши наравно 1:1 при домакинството си на Валенсия в мач от 9-ия кръг на испанската Ла Лига.

Възпитаниците на Диего Симеоне за трети пореден мач в първенството взеха само точка и това може да ги остави на пет точки от първото място, при успех на Реал (Мадрид) срещу Майорка тази вечер.

В началото на двубоя “червено-белите” започнаха постепенно да затягат обръча около Яспер Силесен. В 18-ата минута Диего Коща свали топката за Саул Нигес, който шутира от 18 метра, пращайки кълбото много близо до гредата в аут.

В 33-ата Мората опита подаване на ръба на наказателното поле и получи неочакван подарък. Денис Черишев игра с ръка в опит да предпази лицето си и след консултация с ВАР съдията назначи дузпа. От бялата точка Диего Коща отбеляза за 1:0.

След почивката гостите от “Местайя” заиграха по-агресивно в атака. В 53-ата минута Денис Черишев тресна напречната греда. Руският национал получи от Максимилиано Гомес и от десет метра нацели гредата. В 60-ата Тома Льомар стреля от статично положение, преодоля гредата, но топката се оказа лесна за Силесен.

В 78-ата Сантиаго Ариас напредна, подаде към Льомар, който не успя да стреля, а минута по-късно Жоао Феликс получи контузия след сблъсък с Дани Парехо. Чоло Симеоне вече беше извършил своите три смени и се наложи “дюшекчиите” да доиграят срещата с десетима.

В 82-ата Парехо изравни след страхотно изпълнение на пряк свободен удар от около 25 метра. Две минути по-късно Ян Облак направи зрелищно спасяване след хубав изстрел по земя на Парехо. В 90-ата резервата Канг-Ин Лий получи директен червен картон за остро влизане в краката на Ариас.

Така Атлетико остават четвърти с 16 точки, докато Валенсия са две позиции под тях с 13.

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)