Кой е основен конкурент на Лудогорец за титлата?

09 ноември 2019 19:30 Пламен Димитров

ГОЛЯМА БИТКА НА "АРМИЯТА"! ЦСКА повали Славия (СНИМКИ+ВИДЕО)

ЦСКА спечели с 1:0 домакинството си на Славия от 16-ия кръг на еfbet лига. Попадението вкара Али Соу в 66-ата минута. По този начин "червените" записаха трета поредна победа в шампионата и отново се приближиха на само четири точки от третия Левски. "Сините" обаче са с мач по-малко. Утре те гостуват на Ботев Пд.

Двубоят на "Армията" предложи много битка, особено през първото полувреме, когато на всеки две минути играта беше спирана от рефера заради нарушения. След почивката "червените" излязоха преобразени, създадоха куп положения, вкараха гол и пропуснаха още няколко. Накрая обаче можеха и да страдат, но гредата ги спаси от изравнително попадение в добавеното време. Малко преди това "белите" останаха с човек по-малко.

Изненадващо Кристиян Малинов отново остана извън титулярния състав на ЦСКА. Той влезе от пейката срещу Черно море и вкара скъпоценен гол за успеха с 2:0, но и това не му спечели място в стартовите 11 на Милош Крушчич за двубоя с "белите" и трябваше да чака до 67-ата минута, за да влезе на терена. В игра се завърна десният бек Иван Турицов, който зае мястото на Гълъбов.

До първото по-опасно положение в мача се стигна в 23-ата минута, когато Занев шутира от фаул, но Георгиев извади топката в корнер. В 36-ата Пинто получи пас, напредна и отправи изстрел от около 20 метра, с който вратаря на Славия също се справи.

Три по-късно Евандро шутира от неудобна позиция, топката се отби от крака на Попадийн и стана невъзможна за Георгиев, но щастие на "белите" не влезе във врата, а кацна върху напречната греда и излезе.

До края на полувремето футбол почти не се игра. Двата отбора продължиха да правят нарушения почти на всяка минута.

След почивката гостите първи стигнаха до удар към една от двете врати. Отправи го Георги Йомов, топката обаче мина встрани от вратата. Последваха два сериозни пропуска на ЦСКА. Първо Попадийн блокира удар на Али Соу, а след това Евандро преодоля Шоколаров и се опита да намери Соу на метър пред голлинията, но там Гамаков се намеси решаващо и изчисти.

Шест минути след удар на Вив Соломон-Отабор беше блокиран. В 66-ата минута ЦСКА все пак стигна до попадение. Петър Занев центрира топката от фаул за Али Соу, който стреля с глава, а Георги Георгиев достигна топката, но не успя да я спре и тя влезе във вратата му.

В 77-ата минута Кристиян Малинов стреля неточно след бърза контра на "армейците". В 86-ата пък удар на Галин Иванов с глава беше спасен от Бусато. Това беше и най-чистото положение за Славия до този момент.

Три минути преди края на редовното време Славчо Шоколаров получи червен картон за нарушение срещу Жеферсон и разправия с главния съдия Драгомир Драганов.

В добавеното "армейците" оцеляха по чудо, след като удар на Емил Стоев беше отклонен от Бусато в страничната греда.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА: 13. Густаво Бусато, 6. Рубен Пинто, 10. Евандро, 11. Петър Занев, 14. Вив Соломон-Отабор, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 20. Тиаго, 22. Али Соу, 25. Раул Албентоса, 26. Валентин Антов

СЛАВИЯ: 13. Георги Георгиев, 4. Петър Патев, 15. Емил Виячки, 38. Милен Гамаков, 83. Христо Попадийн, 33. Галин Иванов, 8. Славчо Шоколаров, 10. Янис Карабельов, 35. Георги Йомов, 23. Владислав Узунов, 11. Радослав Кирилов

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ

90+4 Край на мача

90+2 - Удар на Емил Стоев беше отклонен от Бусато в страничната греда. "Армеците" очеляха по чудо!

87 - Жълт и червен картон за Славчо Шоколаров. Футболистът на гостите получи първата санция за нарушение срещу Жеферсон, но след като изпусна нервите си Драгомр Драганов го изгони!

86 - Удар на Галин Иванов с глава е спасен от Бусато. Това беше и най-чистото положение за Славия в мача

80 - Евандро отстъпи мястото си на Греъм Кири

80 - Смяна за Славия - излезе Янис Карабельов, влезе Бенгюзов.

79 - Валентин Антон изведе Али Соу с дълго подаване, но Емил Виячки изпревари гамбийския стрелец и изчисти в глов удар

75 - Жълт картон за Раул Албентоса

73 - Великолепно спасяване на Георги Георгиев след удар на Али Соу

69 - Цветелин Чунчуков смени Владислав Узунов

67 - Кристиан Малинов се появи в игра на мястото на Рубен Пинто

66 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Али Соу бележи с глава след центриране на Петър Занев от фаул!

64 - Жълти картони за Янис Карабельов и Милен Гамаков

59 - Жеферсон пък влезе на мястото на Отабор

59 - Емил Стоев замени Георги Йомов

58 - Поредна възможност за ЦСКА. Изстрел на Вив Соломон-Отабор обаче беше блокиран от футболист на Славия

52 - Два сериозни пропуска на ЦСКА рамките на само няколко секунди. Първо Попадийн блокира удар на Али Соу, а след това Евандро преодоля Шоколаров и се опита да намери Соу на метър пред голлинията, но там Гамаков се намеси решаващо и изчисти

49 - Георги Йомов стреля с глава след центриране отляво, топката обаче мина далеч встрани от вратата на Бусато

46 - Начало на второто полувреме

45+3 - Край на първото полувреме

45+1 - Жълт картон за Петър Занев, който влезе в разправия със съдията

39 - Греда! Евандро стреля, топата рикошира в съперников футболист и стана невъзможна за Георгиев, но не влезе в мрежата му, а кацна върху напречната греда

36 - Удар на Рубен Пинто сериозно затрудни вратаря на Славия, който не се намеси по най-добрия начин, но за негов късмет топката излезе в ъглов удар, който също не доведе до нищо сериозно

30 - Славчо Шоколаров се опита да изненада Бусато с изстрел от над 30 метра, но вратарят на ЦСКА спаси

27 - Пореден неточен удар към вратата на Славия, Валентин Антов стреля извън наказателното поле, но встрани

23 - Коварен шут на Занев от фаул беше отразен майсторски от Георгиев

18 - Тиаго се завъртя покрай двама защитници на Славия и шутира, но пак неточно

16 - Шут на Али Соу мина високо над вратата на гостите

12 - Слаб изстрел на Владислав Узунов извън казаталентото поле е уловен без проблем от Бусато

7 - Евандо изврши нарушение срещу вратаря на Славия при опит да играе с топката след изпълнение на фаул от Тиаго

4 - Славчо Шоколаров центрира от ъглов удар, Раул Албентоса без проблем изчисти с глава топката далеч от наказателното поле на "червените"