Партизан отстрани Дреновец с дузпи

Двубоят се игра в Мездра и се превърна в истинско шоу

Партизан (Червен бряг) продължава участието си в турнира за купата на Аматьорската футболна лига след като отстрани Дреновец от едноименното видинско село с 6:4.

Двубоят се игра в Мездра и се превърна в истинско шоу, в което имаше добър футбол, наказателни картони, а кулминацията бяха дузпите след редовните 90 минути, които определиха победителя.

Първото полувреме беше за червенобрежкия тим. В 20-ата мвинута Калоян Тодоров центрира и Слави Паскалев реализира с глава, извеждайки напред Партизан. Гостите макар и действащи плахо успяха да заличат пасива с попадение на Александър Кирилов след пас на Борислав Борисов.

След почивката стана още по-интересно. Опасностите се редуваха и пред двете врати. За Дреновец отлични възможности пропиляха Кирилов, Борисов и Георги Илиев, а пред отсрещната врата с гола се разминаха Иво Иванов и Милен Тонев. В 70-ата минута капитанът на Партизан – Галин Великов извърши нарушение и получи втори жълт и червен картон. До края обаче резултата остана непроменен.

При дузпите играчите от Червен бряг – Калоян Тодоров, Иво Иванов, Милен Тонев, Христо Димов и Александър Асенов бяха перфектни. За Дреновец точни бяха Александър Кирилов, Георги Илиев и Борислав Борисов. Капитанът Ивайло Иванов пропусна, а от последната дузпа нямаше нужда, защото победителят вече беше известен.

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен