НА ЖИВО В NOVSPORT: Кан - Марица 2:1 (26:24, 18:25, 25:7, 23:18...)

Гледайте първия мач на двата отбора от тазгодишното издание на Шампионска лига на живо тук...

Волейболният ни шампион Марица (Пловдив) гостува на френския Кан в първия си мач от Група Е от женската Шампионска лига.

За пловдивчанки това е четвъртото поредно участие в най-престижната клубна надпревара на континента, третото последователно в груповата фаза и второто, в което започват директно от този етап.

Отборът на Владимир Орлов все още търси дебютен успех в турнира като гост, а преди срещата се намира в серия от пет чисти победи във вътрешното първенство.

Марица е доминатор на домашната волейболна сцена - петкратен и настоящ шампион, петкратен и настоящ носител на Купата, а и притежател на Суперкупата на България.

Съперникът Кан пък е легендарно име в историята на европейския волейбол. Отборът е многократен участник и двукратен първенец в Шампионската лига. Към колекцията си от медали от турнира френският тим има още два сребърни и четири бронзови.

Кан е 21-кратен шампион на Франция, 20 пъти е вдигал Купата на страната си и три пъти – Суперкупата. В момента заема четвърто място във временното класиране във френското първенство с шест победи и 18 точки от осем изиграни срещи. В състава на небезивестния италиански треньор Рикардо Маркези присъстват само две французойки.

Съдии на двубоя тази вечер са Ласло Адлер от Унгария и Александер Шиканич от Лихтенщайн, а делегат на ЦЕВ – Филипо Ниеду от Италия.

Мачът от 21:30 часа е пряко в ефира на БНТ 3, като Novsport.com ще проследи резултата в реално време, а нашите посетители могат да го гледат на живо ТУК, ТУК и ТУК.