На чия страна сте в спора между Васил Божков и Държавата?

24 ноември 2019 19:10

ОБЗОР: Резерва донесе три точки на Алавес с два гола в края

Изиграха се три от петте неделни срещи от 14-ия кръг в Ла Лига.

Първият двубой за деня противопостави Еспаньол и Хетафе, които завършиха при резултат 1:1. Съперникът на Лудогорец в Лига Европа е на крачка от фазата на директните елиминации в надпреварата, но представянето му на испанските терени е меко казано слабо. „Лос перикитос“ записаха първа точка у дома от началото на сезона, с което имат в актива си 9 и са на предпоследно място в класирането на Примера, като единствено Леганес (6т.) се представя по-лошо от старта на сезона.

Атлетик Билбао влезе в Топ 5 след победа с 2:1 като гост на Осасуна. „Лъвовете“ поведоха през първото полувреме с попадение на Уилиямс, но в 76-ата аржентинецът Езекил Авила върна Осасуна в мача. Домакините имаха три минути да се радват на попадението, тъй като в 79-ата Кенан Кодро отбеляза втори гол за Билбао, подпечатвайки успеха на своя тим.

Алавес стигна до много труден успех като гост на Ейбар с 2:0, като двата гола отбеляза резервата Хоселу, който влезе в игра в 73-ата минута на мястото на Лукас Перес. В 85-ата минута нападателят откри резултата за тима от „Естадио Мендисороса“, а в първата минута от добавеното време 29-годишният испанец вкара и втория си гол.

В 19:30 часа Виляреал е домакин на Селта, а от 22:00 часа играят Валядолид и Севиля.