ШОК ЗА ДОРТМУНД: Резерва вдъхнови Хофе за късен обрат срещу Борусия

„Жълто-черните“ имаха аванс до 79-ата минута, но загубиха

Арменецът Саргис Адамян се появи от резервната скамейка и помогна на своя Хофенхайм да стигне до късен домакински обрат срещу Борусия Дортмунд в първия мач от XVII кръг на германската Бундеслига.

Срещата завърши при резултат 2:1, макар че гостите имаха аванс в резултата до 79-ата минута.

Марио Гьотце откри още в 17-ата след пас на Хакими и удар отблизо по диагонала.

Така „жълто-черните“ се оттеглиха на почивка с гол преднина, но по време на паузата за домакините се появи Адамян.

Той изравни в 79-ата минута, а в 87-ата асистира на Андрей Крамарич за победното попадение в срещата.

След него Хофенхайм събра 27 точки и вече е само на три от четвъртия в таблицата тим на Борусия, който претърпя първото си шампионатно поражение от месец насам, след като за последно загуби от шампиона Байерн в Мюнхен.