Как ще завърши Лудогорец - Интер?

17 януари 2020 20:06 Пламен Димитров

Българската щафета остана последна в Руполдинг

Световният шампион Норвегия продължава победната си серия за сезона, след като спечели щафетата на 4 по 6 км за жени от Световната купа по биатлон в германския зимен център Руполдинг.

Норвежките в състав Каролине Кнотен, Ингрид Тандреволд, Тирил Екхоф и Марте Олсбу Рьозеланд изминаха трасето за 1:08.46.4 час без наказателна обиколка и с 9 допълнителни патрона. За Норвегия това е четвърта победа за сезона в четири старта.

Норвежките предадоха едва 16-и след първи пост и осми след втория, но след това Тирил Екхоф и Марте Олсбу Рьозеланд наваксаха изоставането. Екхоф се движеше втора след Франция и предаде на Рьозеланд, която направи отлично бягане и използва два допълнителни патрона. Тя излезе начело в класирането още след първата си стрелба и финишира първа.

На второ място на 10.7 секунди остана щафетата на Франция с 8 допълнителни патрона, а на трета позиция на 20.7 секунди финишираха състезателките от Швейцария, които използваха четири допълнителни патрона. Двата отбора завършиха без наказателна обиколка.

Щафетата на България завърши на 21-о място от 21 завършили отбора, след като тимовете на Словения и Република Корея бяха затворени с обиколка. Милена Тодорова, Мария Здравкова, Даниела Кадева и Дафинка Коева останаха на 6:08.7 минути след победителя с една наказателна обиколка и 11 допълнителни патрона.