ОБЗОР: Слабак измъчи Реал М за Купата на Краля (РЕПОРТАЖИ)

Билбао продължи след дузпи, вижте резултатите от днешните 1/16-финали

Реал Мадрид се измъчи при гостуването си на третодивизионния Унионистас Саламанка, но спечели с 3:1 и се класира на осминафинал за Купата на Краля. Столичани владееха инициативата, но високомерното им отношение можеше да го провали.

Гарет Бейл (17) бе дал ранен аванс на Реал, но в 57-та минута Алваро Ромеро изравни. Пет минути по-късно автогол на Хуан Гонгора изведе Реал отново напред. Футболистите на Зинедин Зидан удариха и три греди - Хамес Родригес в края на първото полувреме и Брахим Диас и Лука Йович в рамките на десетина секунди в заключителните минути на мача. В добавеното време на мача Диас вкара трети гол за столичани.

Атлетик Билбао спечели с 5:4 след изпълнение на дузпи срещу Елче, за да се добере до 1/8-финалите. Редовното време и продълженията завършиха при резултат 1:1. Баските са вторият най-титулуван клуб в надпреварата. Те изоставаха с 1:3 при наказателните удари, но успяха да стигнат 3:3, а след това и до победата.