ОБЗОР: Реал Мадрид дръпна с 3 точки пред Барса (РЕПОРТАЖИ)

Начо Фернандес реализира единствения гол срещу Валядорид в 78-ата минута

Реал Мадрид е новият едноличен лидер в Ла Лига след успех с 1:0 при гостуването си на Валядолид в двубой от 21-вия кръг. Начо Фернандес реализира единствения гол в 78-ата минута. С успеха “белите” дръпнаха с три точки пред шампиона Барселона.

"Лос бланкос" вдигнаха оборотите след почивката. В 49-ата минута Масип направи страхотно спасяване след удар на Родриго. В 59-ата Иско намери превъзходно Бензема в наказателното поле, но френският стрелец подари топката на вратаря. В 67-ата Родриго центрира отдясно, Бензема се измъкна и нанесе много опасен удар с глава, при който топката премина покрай гредата.
В 78-ата опитите на Реал Мадрид с високи центрирания донесоха резултата.

Начо Фернандес беше "забравен" в наказателното поле и много технично насочи топката към далечната греда за 0:1. В 81-вата "бяло-виолетовите" отвърнаха с много добра голова ситуация. Сержи Гуардиола беше изведен в наказателното поле, но Ферлан Менди затвори много добре и блокира удара. В 87-ата Гуардиола опъна мрежата на гостите, но при правилно вдигнат флаг за засада. В 89-ата Антонито избута Родриго, но съдията прецени, че няма нарушение за дузпа.

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)