Ботев (Враца) победи австрийци в Турция

Ангел Лесков вкара за успеха на българския тим

Ботев (Враца) спечели с 1:0 срещу Форвертс в контрола, играна в Турция. Голът вкара Ангел Лясков, който се разписа в 46-ата минута.

В 25-ата минута се откри първата интересна ситуация в срещата, когато Петър Атанасов шутира по земя, но бранител на Форвертс успя да изчисти топката от голлинята. В 37-ата Андреас Васев отправи хубав шут от дистанция, но встрани от целта.

Втората част започна отлично за врачани. Минута след подновяването на играта Ангел Лясков се разписа с плътен шут.

В 79-ата минута Доминик Янков получи добра възможност да стреля, но младият футболист не успя да отбележи. Малко по-късно Владислав Узунов бе близо до втори гол, но стражът на Форвертс се справи с шута на бившия играч на Славия.

В последните секунди на срещата играчите на Форвертс бяха близо до изравнителното попадение, но опитът на футболист на "белите" пропусна от перфектна позиция. Това бе и последната интересна ситуация в проверката.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ФОРВЕРТС 1:0

1:0 Лясков (46)

Стартови състави:

Ботев (Враца): 33. Костов, 18. Миланов, 16. НДиайе, 37. Керчев, 11. Васев, 23. Узунов, 28. Златински, 4. Лясков, 9. Генов, 10. Атанасов, 21. Том

Форвертс: 1. Гросалбер, 4. Марчета, 7. Ходжич, 9. Бибаку, 10. Роман, 11. Фахргробер, 17. Прада, 22. Брандщатер, 23. Химелфройнопойнтнер, 26. Хофстедър, 31. Халбартшлагер

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен