Миньор вкара 4 в контрола

Вижте какво сподели след контролата новият шеф на Банско

На стадион „Цар Самуил“ в Петрич се изигра контролната среща между отборите на Миньор Перник и Банско, която възпитаниците на Юри Васев спечелиха с 4:0.

Всяка атака на пернишкия тим бе истинска заплаха за гостите.

През първата част на срещата бяха отбелязани две попадения във вратата на Абди Абдиков.

В 10-та минута именно той бе причината да се открие резултата в срещата, след като тръгна да дриблира, а топката бе отнета от капитана Тодор Павлов и с точен удар я изпрати в мрежата за 1:0.

В 23-та минута резултатът стана 2:0 в полза на Миньор, след като Даниел Гогов от 17-18 метра изпрати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на Абдиков.

На два пъти отлична намеса на неостаряващия Красимир Дурчов от Банско бе причина да не се стигне до отбелязване на нови попадения.

Втората част на срещата премине също при пълно надмощие на перничани. В 63-та минута Калоян Йосифов от над 20 метра направи резултата класически – 3:0. В 80-ата минута отново той стреля от статично положение и вратарят на гостите изби, но при добавката Павел Чиликов не сгреши за 4:0.

След мача новият шеф на ФК Банско Красимир Горанов, който се завръща за втори път на клуба от курортния град, сподели:

„Отборът ни е само с няколко тренировки, но контролата беше предварително уговорена и нямаше как да не я изиграем. На всичко отгоре ни напуснаха основни футболисти-Христо Спасов е вече част от отбора на Беласица, Георги Фикиин и Петър Лазаров – в Пирин Разлог, а Лечов и Кехайов не взеха участие в мача поради лични причини. Новото име при нас засега е Кирил Георгиев - бивш футболист на Септември, играл за последно в Крупник.“

Митов: Характерът ни победи

Треньорът доволен след 1:1 в Дупница

Марек и Септември врътнаха 1:1 (ВИДЕО)