Мирослав Киров не успя да се пребори за бронз от Европейското

Свободнякът отстъпи с 0:8 на грузинеца Кенчадзе

Мирослав Киров загуби битката за бронза на Европейското по борбаа Рим. Асът ни в категория до 74 кг отстъпи с 0:8 на грузинеца Автандил Кенчадзе.

Последният шанс за медал на свободняците е натурализираният дагестанец Ахмед Магамаев. Той си заслужи място на малкия финал в категория до 86 килограма, след като записа две победи в репешажите по-рано днес.

България вече има шест отличия от първенството в италинаската столица. Титли спечелиха Едмонд Назарян, Мими Христова и Миглена Селишка. Със сребно се окичиха Даниел Александров и Биляна Дудова, а бронз извоюва Тайбе Юсеин.

Националите по свободна борба се прибират от Рим в понеделник, 17 февруари. Полетът им е очакван да кацне на летище София в 18,10 часа.

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат