Етър падна от третодивизионен отбор в треньорския дебют на Бербатов (ВИДЕО)

Загорец победи „болярите“ с 3:1 в Мъглиж

Последният в Първа лига Етър (Велико Търново) отстъпи пред третодивизионния Загорец (Нова Загора) с 1:3 в контролна среща, която премина при много студено време и постоянен вятър в Мъглиж.

Поражението е второ за тима в три мача през тази зима, а и дойде в първия двубой, в който Димитър Бербатов е част от треньорския екип на "болярите".

Любопитно е, че в средата на втората част реферът Петър Кузев дори пита двамата треньори дали да прекрати срещата, но получи отказ. Старши треньорът Александър Томаш пусна в стартовия състав двамата юноши Юлиян Райков и Христо Марков, които се стараха много.

В центъра на отбраната действаше новото попълнение Хосе Кордоба. До 20-ата минута играта бе равностойна, без особено напрежение пред двете врати. Първата опасност сътвориха етърци – Здравко Илиев центрира към Преслав Боруков, който прехвърли с глава топката към Христо Марков, но младокът стреля в аут.

Отговорът на новозагорци бе центриране на Митев от фаул, при което Явор Иванов се размина пред вратата с топката. Последваха удари на Дани Младенов и Христо Марков, които не намериха целта.

В 30-ата минута Александър Хардалов отляво центрира и Пламен Иванов от въздуха не остави шансове на Господинов – 0:1. Рейд на Фемиа в 37-ата минута завърши с шут над вратата на „Загорец“. В последните секунди на първото полувреме, Здравко Илиев проби по фланга и центрира в пеналта на новозагорци, където Добромир Димитров си вкара автогол – 1:1.

В началото на втората част Александър Томаш пусна в атака Милчо Ангелов и Кнежевич на местата на Боруков и Иван Петков, а до края влязоха всички играчи без Христо Иванов, Пламен Крачунов и Мариян Иванов.

Стремежът на „виолетовите“ обаче да натиснат съперника им донесе два гола в тяхната врата. Първо Явор Иванов завърши акция на тима си в 51-ата минута с попадение за 1:2, а след 120 секунди Господинов спаси удар на откъсналия се срещу него Пламен Иванов. В 59-ата минута обаче вратарят на етърци бе изпреварен от Димитър Видев и разликата набъбна на 1:3.

Опитите на великотърновци да нападат срещу вятъра трудно се реализираха през втората част и на практика само два удара на Симеон Мечев над напречната греда застрашиха по-сериозно вратата на съперника.

Стартов състав на Етър: Господинов, Илиев, Кордоба, Райков, Едур, Пехливанов, Фемиа, Марков, Младенов, Боруков, Петков (Цанков, Хубчев, Кнежевич, Кацаров, Станев, Ангелов, Алдаир, Мечев).

Митов: Характерът ни победи

Треньорът доволен след 1:1 в Дупница

Марек и Септември врътнаха 1:1 (ВИДЕО)