Рома профука два гола аванс и падна с 2:3 от Удинезе в поредния си луд мач (+ВИДЕО)

Два гола на Ерик Ламела бяха заличени от две попадения на Ди Натале и гол на Домици

Рома изигра поредния си луд мач и пропиля с лека ръка преднина от 2:0, за да загуби в крайна сметка с 2:3 от Удинезе  на „Олимпико” в 9-ия кръг на Серия А.

Два красиви гола за три минути дадоха ранен аванс от 2:0 на „вълците”, но Домици и два гола на неостаряващия Ди Натале обърнаха мача в полза на „зебрите”.

Рома търсеше трета поредна победа и започна мача много агресивно, но удари на Освалдо и Ламела не сполучиха.

Аржентинецът Ламела разпечата мрежата на гостите в 22-ата минута. Той взе една топка на тъчлинията, залъга, че ще центрира за Пянич и от малък ъгъл промуши между вратаря Бъркич и близката греда за 1:0.

Само две минути по-късно Ерик Ламела пак бе герой за римляните. Тоти изведе Освалдо, вратарят Бъркич излезе да пресрещне италианския национал, а той хитро центрира за Ламела, който с глава намери празната врата за 2:0.

Рома имаше голямо надмощие, но Удинезе успя да се върне в мача. Домакините изчистиха лошо един пряк свободен удар, а Домици от десетина метра не остави шанс за Стекеленбург в 32-ата минута – 2:1.

Иван Пирис прати на милиметри до гредата, а Ди Натале от малък ъгъл също изпусна шанса да изравни още преди паузата.

Пет минути след почивката гостите от Удине стигнаха до изравнителния гол. Стекеленбург парира удар на Ди Натале, но атаката продължи и шут на Армеро след рикошет се превърна в асистенция за Тото Ди Натале, който този път не сгреши за 2:2.

Рома заигра по-неуверено, но атаките към двете врати следваха една след друга.

Две минути преди края една от контрите на Удинезе се превърна в много спорна дузпа. Роберто Перейра падна в наказателното поле след сблъсък с Леандро Кастан, съдията Давиде Маса първоначално не даде нищо, но се довери на сигнала на рефера на голлинията и отсъди дузпа.

Зад топката застана капитанът Ди Натале, който в стил „Паненка” копна в средата на вратата за крайното 2:3.

В продължението на мача Рома остана с 10 души. Панайотис Тачидис саркастично аплодира решение на съдията в лицето на рефера, който го изгони с втори жълт картон.

Рома е на шесто място с 14 точки, Удинезе е 8-ми с 12.

Рома - Удинезе 2:3
1:0 22' Ламела
2:0 24' Ламела
2:1 42' Домици
2:2 50' Ди Натале
2:3 88' Ди Натале (дузпа)
Червен картон: 90+2' Тачидис (Рома)
Официално: Португалец пое Милан